Звернення Асоціації портів України «УКРПОРТ» до в.о. Голови ДП «Адміністрація морських портів України» Райвіса Вецкаганса


УКРПОРТ лого

 Шановний пане Райвіс Вецкаганс!

  Асоціація морських портів України — «Укрпорт», яка об’єднує 46 суб’єктів господарювання портового сектору економіки України, з чисельністю більш 32 тисячі працюючих, вважає за необхідне проінформувати Вас відносно Асоціації  «Укрпорт», яка в грудні минулого року відзначила 25-річчя з дня заснування.

         Керівним органом Асоціації «Укрпорт» є Рада Асоціації, у складі якої провідні фахівці морської галузі, такі, як Герой України, почесний президент Одеського морського порту Павлюк Н.П., директор Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, акад. Буркинський Б.В., ректор Одеського Національного морського університету, д.т.н., проф. Руденко С.В., Голова Одеської обласної Ради Урбанський А.І., Голова наради капітанів портів України, капітан морського порту «Чорноморськ», к.д.п. Незавітін С.Я., начальник ДУ «Лабораторний центр Державної СЕС України на водному транспорті», д.м.н. Голуб’ятников М.І., директор ДП «Бердянський морський торговельний порт» Ільїн М.І., директор ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» Єрохін А.Ю., директор ДП «Маріупольський морський торговельний порт» Олейник О.О., Генеральний директор ООО «ПРАЙМ ГРУП ХОЛДИНГ» к.д.п. Урбанський І.А. та інші.

         У складі Асоціації «Укрпорт» створені десять профільних комітетів, а саме:

– «З розробки стратегії та реформування морських портів України»;

– «З економіки  і тарифної політики»;

– «З механізації, технології та інформатики»;

– «З взаємодії з суміжними видами транспорту, галузями промисловості, державними і громадськими організаціями»;

– «З транспортної логістики та міжнародних зв’язків»;

– «З безпеки судноплавства»;

– «З проектуванню, будівництву та технічної експлуатації

портових гідротехнічних, берегових і інженерних споруд»;

– «З правових питань»;

– «З охорони життєдіяльності та навколишнього середовища»;

– «З питань соціальної політики».

У складі комітетів працюють провідні фахівці-практики,  представники науково-дослідних та учбових закладів такі, як д.е.н. Котлубай М.І., д.т.н. Пойзнер М.Б., д.т.н. Дубровський М.П., проф. Немчук О.О., проф. Пустовой В.М., д.м.н. Голуб’ятников М.І..

Асоціація «Укрпорт» співпрацює з Українським Союзом промисловців та підприємців, з Федерацією роботодавців транспорту України, з Українським транспортним союзом, Асоціацією Народних депутатів України, Асоціацією суднобудівників України, Всеукраїнським об’єднанням крюїнгових компаній, приймає участь у роботі Громадської Ради при Міністерстві інфраструктури України.

Найбільш важливим напрямком діяльності Асоціації  портів України -«Укрпорт» є прискорення проведення реформ на морському і річковому транспорті, що є на нашу думку тою платформою, яка нас об’єднує.

Концепція реформування системи управління морським і річковим транспортом, яка схвалена Радою Асоціації портів України 31.03.2016 р. передбачає створення Державної служби морського і річкового транспорту України та докорінне реформування ДП «Адміністрація морських портів України».

В останній час Вами проведені зустрічі з членами Ради Асоціації портів України — «Укрпорт» Павлюком М.П., Ільїним М.І., Буркинським Б.В.. Нагадую Вам, що більшість керівного складу ДП «АМПУ» є вихованцями членів Асоціації  «Укрпорт».

Ваше звернення до Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України з пропозицією участі в робочій групі по актуалізації Стратегії розвитку морських портів є фактично зверненням до члена Асоціації  «Укрпорт».

Вказане свідчить про те, що фактично співпраця Асоціації «Укрпорт» і ДП «АМПУ» почалася.

На жаль, колишнє керівництво ДП «АМПУ» вважало, що воно в змозі самостійно, без залучення професіоналів-фахівців, вирішити усі питання і, як свідчить реальність, це, як і повинно бути, не відбулося.

Сподіваємося, що Ваш європейський досвід керівництва такою складною галуззю як портове господарство повинен об’єднатися з колективом однодумців, професіоналів-портовиків Асоціації «Укрпорт».

З повагою,

Президент Асоціації

портів України – «УКРПОРТ»,

Народний депутат України 1994-2014 рр.                               Ю.Б.Крук