Рени Измаил Усть-Дунайск Белгород-Днестровский Ильичевск Одесса Южный Николаев Октябрьск Херсон Евпатория Севастополь Ялта Феодосия Керчь Бердянск Мариуполь Скадовск

Члены ассоциации

Корпоративные новости

Партнеры

Содружество

Официальные сайты

Фотоновости

Поздравления

Погода
-1°
снегопад
влажность: 100%
ветер: 7m/s СВ
Ш -1 • Д -1
-5°
Сбб
-4°
Вск
-1°
Пон
3°
Втр
0°
Срд
image_pdfimage_print

Шановний Юрію Федоровичу!

 Асоціація портів України «Укрпорт» вимушена терміново звернутись до Вас, пане в.о. Міністра, у зв’язку з наступним.

Наприкінці серпня 2018 року морська громадськість України була поінформована високопосадовцями Міністерства інфраструктури про прийняття Міністром остаточного принципового рішення у питанні підпорядкованості та знаходження у структурі Адміністрації морських портів України (АМПУ) капітанів морських портів.

Це, анонсоване рішення з великим задоволенням було сприйняте фахівцями галузі та зокрема Асоціацією портів України «Укрпорт», яка послідовно та неодноразово заявляла свою позицію з цього питання про те,  що капітани морських портів (Harbor Master) та підпорядковані їм служби повинні працювати у портах (АМПУ), а у складі галузевого центрального органу виконавчої влади – «Державній Cлужбі морського та річкового транспорту України» (Морській Адміністрації України) має функціонувати підрозділ – «Інспекція державного портового нагляду» та посадові особи – державні інспектори портового нагляду (Port State Control).

Таке положення за переконанням професіоналів галузі повністю відповідало би вимогам міжнародних нормативних документів Міжнародної морської організації  (ІМО), «Меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю державою порту у Чорноморському регіоні» та іншим.

Більш того, таке розмежування функцій та повноважень забезпечення та державного нагляду (контролю) у сфері безпеки судноплавства у портах поклало б край довготривалій колізії, що була закріплена «Кодексом торговельного мореплавства України» (КТМ), як спадщина від КТМ СРСР.

Нажаль, у всіх галузевих нормативних документах та нормативно-правових актах України всупереч міжнародним нормам у подальшому також була продубльована ця норма – на капітана морського порту одночасно покладались функції забезпечення безпеки мореплавства та здійснення державного нагляду (контролю) – у тому числі і у «Положенні про капітана порту…», 2013 р.

Терміновість цього звернення до Вас, шановний Юрію Федоровичу, обумовлена тим, що не зважаючи на наявність позиції галузевої професійної спільноти та керівництва Міністерства інфраструктури, керівником нещодавно створеної Державної Служби морського та річкового транспорту України ініційовано видання та реєстрація у Мінюсті Наказу Міністерства інфраструктури України від 06.08.2018 р. № 354, в якому «протягнуто» внесення змін  до «Положення про капітана морського порту та службу капітана морського порту» (наказ МІУ від 27.03.2013 р. № 190), а по суті закріплення застарілих (радянського часу) принципів статусу капітанів морських портів у спосіб їх виведення з ДП «АМПУ» та включення в структуру Морської Адміністрації України.

На засіданнях Ради Асоціації портів України «Укрпорт» це питання неодноразово обговорювалось, та, розуміючи важливість цього питання для реформування галузі, про позицію Асоціації інформувались Президент України, Прем’єр-Міністр, Голова Верховної Ради та Міністр інфраструктури України.

Асоціація «Укрпорт» вважає принципово не можливим погодитись з тим, що пропонується керівництвом Державної Служби морського та річкового транспорту України, бо це може призвести до довготривалих негативних наслідків у сфері безпеки судноплавства в портах України та зруйнувати на тривалий час існуючий дієвий порядок та систему взаємодії та злагодженої комплексної роботи усіх структур у портах.

На підставі вищевикладеного, Асоціація «Укрпорт» звертається до Вас, шановний пане в.о. Міністра, з наполегливою пропозицією якомога скоріше вжити всіх можливих заходів, які є у повноваженнях Міністерства інфраструктури України, щодо внесення  у  «Положення про капітана морського порту…» (наказ МІУ від 27.03.2013 р. № 190) змін про підпорядкування капітанів портів та відповідних служб ДП «АМПУ» та включення їх до складу ДП «АМПУ».

 

З повагою,

Президент Асоціації

портів України «Укрпорт»,

Народний депутат України                                                          Ю.Б.Крук

1994-2014 рр..                                                                                 

 


Дни рождения

АКТУАЛЬНО

Официально

Позиция

Объявления

Календарь

Февраль 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Янв    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Архивы

Кто онлайн

35 посетителей онлайн
1 гостей, 34 bots, 0 зарегистрированных