Звернення Президента Асоціації портів України «УКРПОРТ», Народного депутата України  1994-2014 рр. Ю.Б. Крука до Прем’єр-Міністра України Гройсмана В.Б.


Шановний Володимире Борисовичу!

Міністерством фінансів України у IV кварталі 2018 р. у процесі розгляду проектів фінансових планів поінформувало керівництво Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (ДП «АМПУ») та державних морських торговельних портів (ДП МТП) щодо намірів збільшити на 2019 рік норматив відрахувань до Держбюджету дивідендів цих підприємств – для ДП «АМПУ» — з 50% до 90%, для ДП  МТП — з 75% до 90%.

Асоціація портів України «Укрпорт» ґрунтуючись на висновках Ради «Укрпорту» та Загальних зборів Асоціації, які відображають позицію морської галузевої громадськості про згубність такого кроку для морських портів України вимушена була звернутись до Президента України (лист від 27.11.2018 № 170) та до Вас, шановний Володимире Борисовичу (лист від 18.12.2018 № 180) з проханням не допустити прийняття цього недалекоглядного та вузьковідомчого рішення, та встановити нормативи відрахувань дивідендів у 2019 році для портів України на рівні не більше 50 %.

ДП «АМПУ», яка відповідає за належний стан та розвиток портової інфраструктури України та її інтеграцію в міжнародну транспортну систему, а також державні стивідорні компанії, які мають підтримувати конкурентоспроможність українських портів на світовому ринку, проводять активну роботу по залученню нових міжнародних вантажопотоків, протидії переорієнтації вантажів в обхід України, що провокується анексією Росією Криму та кримських портів, агресією на сході України та в Азовському морі. Встановлення нормативу у розмірі 50%  дало б змогу цим підприємствам хоча б у мінімально можливих обсягах забезпечувати фінансування заходів з виконання своїх обов’язків та функцій та не допустити занепаду портів України.

Ще раз наголошуємо, що навіть при рівні дивідендів 50% мова йде не про можливість забезпечити розвиток, а лише про можливість підтримання робочого стану виробничих фондів портів.

Шановний Володимире Борисовичу!

Щиро дякуємо Вам за доручення секретаріату КМУ надіслати нашого листа для опрацювання до відповідних Міністерств що і було зроблено листом від 22.12.2018 р. № 24908/0/2-18).

У відповіді Мінекономрозвитку (лист від 11.01.2019 р. № 3221-02/1224-07), що надійшла на адресу Асоціації «Укрпорт» йдеться:

«…До розробленого Мінфіном проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про деякі питання щодо відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, яким передбачається збільшити розмір відрахувань частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до державного бюджету до 90% починаючи з 01.01.2019, Мінекономрозвитку висловлено зауваження та пропозиції щодо встановлення розміру відрахувань на рівні 50%».

Асоціація портів України «Укрпорт» вдячна Мінекономрозвитку за підтримку пропозиції портовиків, за державну, цілком відповідаючу складним існуючим умовам функціонування морських портів виважену позицію, розуміння важливості збереження для України, яка йде до Євросоюзу, портового сектору економіки, особливо з урахуванням того, що згідно з законодавством Євросоюзу портові збори взагалі звільнені від оподаткування.

Шановний Володимире Борисовичу!

Ще раз висловлюємо Вам подяку за постійне поважне та професійне відношення до вирішення проблемних питань та питань розвитку морського та річкового транспорту України, за те, що прислухаєтесь до думки морської громадськості.

Сподіваємось на Вашу підтримку пропозиції морської спільноти щодо встановлення для всіх державних підприємств портової діяльності України нормативу відрахувань дивідендів у розмірі не більш 50%. Просимо також запропонувати Міністерству фінансів  при вирішенні цього питання прийняти з розумінням аргументацію Асоціації «Укрпорт».

З повагою,

Президент Асоціації

портів України «УКРПОРТ»,

Народний депутат України                                                           Ю.Б.Крук

          1994-2014 рр.