Адміністрація судноплавства анонсувала запуск нових інструментів для морської спільноти


Адміністрація судноплавства спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури готує до запуску нові інструменти взаємодії з морською спільнотою. Про це повідомила прес-служба Адміністрація судноплавства.

Цифровізуємо послуги для моряків та судноводіїв. Наразі працюють три цифрові інструменти, які дають можливість дистанційно отримати необхідні документи, заощадивши час на взаємодію з чиновниками. Команда Міністерства відновлення та Адміністрації судноплавства не зупиняються і вже готові в найближчий час анонсувати запуск нових інструментів для морської спільноти”, — вказала прес-служба.

Наразі уже працюють такі сервіси онлайн для моряків:

  • Підтвердження про отримання копій документів  моряків для виїзду на роботу — seaman.marad.gov.ua

Це сервіс з отримання в режимі онлайн «Підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів», яке моряку необхідно надати при перетині державного кордону та у військкоматі. Після запровадження Урядом (постанова № 992) процедури виїзду моряків на роботу під час військового стану, Адміністрація судноплавства запустила цифровий сервіс отримання підтверджень з яким моряк потім звертається до військкомату.

На сьогодні понад 27 тис. моряків тримали підписане підтвердження від Адміністрації судноплавства. Підтвердження дійсне протягом 30 днів з моменту підписання, при цьому отримати нове Підтвердження можна в будь-який момент без повторної перевірки даних моряка.

  • Сервіс верифікації кваліфікаційних документів моряків — vrf.marad.gov.ua

За допомогою цього цифрового інструменту встановлюється легітимність кваліфікаційних документів виданих морякам. Для успішної верифікації необхідно зареєструватись в системі та надіслати скан-копії документів на розгляд до Адміністрації судноплавства. Після того як запит опрацьовано, особа отримує відповідь та відповідний документ з результатами розгляду, на якому міститься QR-код. За два місяці роботи онлайн сервіса Адміністрація судноплавства отримала більше 27 тис. запитів від користувачів.

  • Онлайн реєстрація на іспит для отримання міжнародного посвідчення на право управління прогулянковим судном — exam.marad.gov.ua

Заяви на іспит приймаються як в онлайн, так і оффлайн. А самі іспити проводяться за допомогою системи комп’ютерного тестування, що унеможливлює вплив на результат. При подачі заяви на іспит кожен документ має бути обовязково підписаний КЕПом. Вже 21 особа отримала допуск на іспит через заявку онлайн.

За новою процедурою дипломування оформлення та верифікація кваліфікаційних документів моряків є компетенцією виключно Адміністрації судноплавства. Так, Мінвідновлення та Адміністрація судноплавства в співпраці з проєктом USAID/UK aidTAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах реалізують реформу у сфері дипломування моряків, яка передбачає створення е-системи дипломування та нового Реєстру документів моряків”, — наголосили в Адміністрації судноплавства.

Невдовзі послуги для моряків будуть впроваджені на Порталі Дія.