

Майже 2 тис. кваліфікаційних документів отримали моряки від Адміністрації судноплавства з початку роботи нової прозорої системи підтвердження кваліфікації й дипломування. Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.
Більше 1 тис. моряків отримали рішення від нової Державної кваліфікаційної комісії моряків про видачу кваліфікаційних документів, в результаті чого Адміністрація судноплавства видала понад 1,8 тис. документів”, — вказала прес-служба.
Дипломування проходить у ході повної перебудови системи та її діджиталізації, які були запущені в грудні 2022 року. Змінено підхід до процедури проходження іспитів і отримання кваліфікаційних документів моряків. Ці процеси відбуваються за спрощеною та прозорою процедурою відповідно до міжнародних вимог.
Єдиним кваліфікаційним тестом для моряків на підтвердження/подовження кваліфікації є всесвітньо визнаний тест CES 6.0. Результати іспиту оформлюються автоматично за допомогою системи комп’ютерного тестування, а отже це унеможливлює зовнішній вплив.
План Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури – максимально оцифрувати державні послуги та мінімізувати корупційні ризики. Системна корупція у сфері дипломування моряків повинна відійти у минуле. Наступний крок – запуск послуг для моряків через портал Дія”, — наголосили в МІУ.
Інфографіка: mtu.gov.ua
Щоб отримати кваліфікаційні документи, треба звернутись до Адміністрації судноплавства або ДП «Моррічсервіс» у встановленому порядку. Державна кваліфікаційна комісія моряків працює у Києві та Одесі.
У грудні 2022 року Кабінет міністрів ухвалив розроблену Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури постанову, яка перезавантажує систему підготовки та дипломування моряків з урахуванням міжнародних вимог та практик.
За даними Конференції ООН з питань торгівлі та розвитку (UNCTAD), у 2021 році Україна посідала шосте місце у світі за кількістю працюючих моряків. Це понад 4% працівників світової морської галузі. Українські моряки щороку забезпечують $3-4 млрд валютних надходжень в країну.