Американський конгресмен закликав допомогти Україні з коридорами для агроекспорту


Потрібно знайти шлях допомогти Україні організувати гуманітарний коридор, який дозволить перевозити продовольство морем до інших країн. Про це заявив голова комітету внутрішніх правил Палати представників, учасник делегації Конгресу США до Києва Джим Макговерн, повідомляє BlackSea News.

Ми також продовжимо фінансувати наші міжнародні організації, такі як Всесвітня продовольча програма, і нам потрібно знайти шлях допомогти Україні організувати гуманітарний коридор, який дозволить їм перевозити продовольство морем, щоб допомогти найбіднішим людям у світі”, — сказав Макговерн на брифінгу у неділю, 1 травня, в Жешуві (Польща) після візиту до України.

Макговерн наголосив, що брутальна війна Росії б’є не лише по Україні, а й по найбільш вразливих у світі, оскільки Україна постачає пшеницю, кукурудзу, олію та багато іншого до країн по всьому світу, особливо до Африки та Близького Сходу. Також політик відзначив роль України в організаціях з надання допомоги, як Всесвітня продовольча програма ООН.

Ця війна поширює голод по всьому світові. Вона націлена на постачання продовольства, що завдає великого болю всередині України та за її межами. Ціни на продукти харчування зростають, ціни на енергію зростають, і це ставить нас перед перспективою голоду. Яка людина таке робить?”, — поставив риторичне запитання політик.

За словами члена Конгресу, американська делегація також спілкувалася з Президентом України Володимиром Зеленським про важливість постачання допомоги безпосередньо Україні таким чином, щоб вона могла надавати потрібне нужденним: переселенцям, людям у зоні конфлікту, сім’ям в Україні та Польщі.

За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, У портах України заблоковані майже 4,5 млн тонн зерна, які наразі неможливо експортувати, бо морські шляхи закриті через російське військове вторгнення.

Україна шукає нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових є маршрут через порт Констанца в Румунії. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти на Балтійському морі.

Наприкінці березня Європейська рада ухвалила рішення, яким доручила Європейській комісії підтримувати продовольчу безпеку та сільське господарство України.

До початку війни Україна входила до топ-5 постачальників зернових і олійних культур, годуючи до 400 млн людей у світі.