АМПУ: електронна черга не розв’язує проблеми інспекції суден в Босфорі


 

Хоча електронна черга дозволила оптимізувати та зробити прозорим планування заходу суден до портів Великої Одеси, але вона не вирішує проблеми інспекції суден в Босфорі. 

АМПУ принципово важливо було впровадити процес, який буде прозорим і зрозумілим для ринку, зазначили у відомстві.

«Ми це зробили по аналогії з дунайськими портами – започаткували електрону чергу. Але які б ефективні інструменти планування ми не впроваджували, в роботі «зернового коридору» є деструктивна позиція рф», — зазначили в Адміністрації.

Саме через рф при проходженні контролю у Босфорі, замість необхідних 24-30 суден на добу (в рівних долях на вхід і на вихід), реально здійснюється інспекція в середньому, лише 3,5 судна на вхід і 3 – на вихід.

«Ми вже бачили минулого місяця чергу у Босфорі з понад 150 суден, які простоювали там більш ніж 30 діб. Тоді розв’язували цю проблему спільно з ООН та Туреччиною. Сьогодні така тенденція повторюється», — розповів керівник АМПУ Олексій Востріков.

На сьогодні на інспекцію очікують 96 суден й черга буде зростати, якщо не збільшити кількість інспекцій на добу. Завантаженість портів менше ніж 50% і, як результат, недоотримання країнами світу у листопаді 3 млн тонн агропродукції.

«Ситуація з блокуванням рф роботи “зернового коридору” обговорюється на щоденних галузевих нарадах і щотижневих нарадах з учасниками агроринку. Єдиний вихід –  збільшення кількості щоденних інспекцій. Відповідне звернення Україна направила до партнерів з ініціативи – ООН та Туреччини», — резюмували в АМПУ.