Балтійські країни закликають знизити «стелю» ціни на російську нафту майже на $10


Влада Польщі, Латвії та Литви закликає знизити стелю цін на нафту з Росії, встановлену в грудні на рівні $60 за барель, до $51,45 за барель, повідомляє Bloomberg.

На думку чиновників, новий рівень буде на 5% нижчим від ринкових цін на нафту. З урахуванням того, що доходи російського бюджету від експорту нафти в січні становили $13 млрд, зниження максимальної відпускної ціни дало б змогу скоротити їх на $650 млн, вважають вони.

Латвія, Литва і Польща послідовно виступають за посилення санкцій проти Росії. Під час переговорів щодо стелі цін торік їхні вимоги було проігноровано через позицію Вашингтона, який наполягав, щоб обмеження були встановлені на рівні, який не загрожує постачанню палива на світові ринки.

У середу, 15 березня, представники країн ЄС розпочнуть обговорення можливого перегляду стелі цін на російську нафту. Згідно з наявними домовленостями, перегляд відбувається раз на два місяці. У січні за підсумками переговорів було вирішено зберегти стелю на рівні $60 за барель.

5 грудня 2022 року набуло чинності запроваджене країнами ЄС і G7 обмеження цін на російську нафту на рівні $60 за барель, 5 лютого цього року — на нафтопродукти на рівні $100 за барель.