Близько третини українського бізнесу має проблеми з логістикою — дослідження


Серед складнощів, які виникають в організації діяльності бізнесу після вторгнення Росії в Україну, половина респондентів вказує на брак замовлень, 29% відзначає проблеми з логістикою. Про це свідчать результати дослідження, яке провела компанія Gradus Research за підтримки Київської школи економіки (КШЕ).

Загалом близько 85% респондентів частково або повністю призупинили роботу своїх компаній.

Війна внесла істотні зміни в роботу українського бізнесу: у режимі часткової роботи або взагалі зупинили роботу близько 85% бізнесу, серед яких 1% припинили діяльність і не планують відновлення, а 35% призупинили її, чекаючи кращих часів”, — зазначили автори дослідження.

При цьому галузева трансформація як один із способів порятунку бізнесу від закриття виявилася актуальною для 37% підприємств, що взяли участь у дослідженні, у 21% випадків бізнес перебуває на стадії галузевої трансформації. При цьому повністю або частково трансформувалися 16% респондентів і стільки ж потенційно може приєднатися до цього процесу.

Найпопулярнішими сферами діяльності бізнесу з початку війни є роздрібна торгівля харчовими та нехарчовими продуктами — сумарно до 24% бізнесу, який взяв участь у дослідженні, припадає саме на ці дві сфери”, — сказано в релізі.

Згідно з дослідженням, 86% бізнесу працює із меншою завантаженістю порівняно з довоєнним часом, проте є й ті, чия завантаженість навіть зросла.

Щодо допомоги від уряду, то 37% респондентів, згідно з отриманими в ході дослідження результатами, розраховують на податкові канікули.

Серед інших очікувань — допомога з організацією логістики, доступ до здешевлених фінансів, просування продукції та утримання ключових працівників від від’їзду за кордон, військової служби.

Крім того, складні часи бізнесу суттєво відбиваються на фінансовій підтримці працівників та постачальників — 3-5% бізнесу виплачують порівняно великі виплати, 14-19% виконують виплати на довоєнному рівні. Інші бізнеси або знизили частку виплат, або припинили взагалі — 39% не сплачують заробітну плату і 29% — не сплачують постачальникам.

Gradus Research проводило опитування методом самозаповнення анкети в мобільному додатку в містах із населенням понад 50 тис. осіб, вибірка — 355 респондентів.