Британія заборонить послуги з транспортування російської нафти


Велика Британія підготувала законопроект, який забороняє послуги з транспортування російської нафти, якщо нафту продано за ціною вище встановленого обмеження. Відповідну заяву уряд країни оприлюднив у минулий четвер, 3 листопада.

Законопроект завадить країнам використовувати британські служби для транспортування російської нафти, якщо вона не куплена за ціною, що відповідає або нижча за стелю цін на нафту, встановлену Коаліцією стелі цін (Price Cap Coalition): G7 і Австралії», — йдеться у заяві.

Відповідна міра щодо сирої нафти набуде чинності 5 грудня 2022 року, нафтопродуктів — 5 лютого 2023 року, щоб синхронізувати дії з аналогічними заходами ЄС.

У вересні 2022 року G7 затвердила план впровадження обмеження цін на російську нафту у розрахунку обмежити доходи РФ від продажу енергоресурсів. Із 5 грудня західні компанії зможуть обслуговувати та страхувати танкери з російською нафтою по всьому світу лише за умови, якщо вона закуповується за ціною, нижче за встановлений рівень. Аналогічні обмеження щодо нафтопродуктів набудуть чинності 5 лютого 2023 року.