Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

ВІТАННЯ

image_pdfimage_print

 

Перевезення Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом (ТМТМ, Середній коридор) у січні-березні 2023 року зросли порівняно з аналогічним періодом минулого року на 63,7% — до 433,2 тис. тонн. Про це пише Rail.insider.

Зокрема, цим маршрутом у першому кварталі транспортовано понад 4 тис. контейнерів у двадцятифутовому еквіваленті.

Найбільше зростання (у 2,7 разу) припало на експорт із Казахстану, імпортні перевезення зросли на 22%.

Важливо розуміти, що мультимодальний маршрут пов’язує низку країн та потребує кількох перевалок вантажів через морські порти. Спільно з учасниками маршруту щодня вживаються заходи щодо покращення інфраструктури, усунення бар’єрів, збільшення пропускної спроможності коридору та скорочення часу руху вантажів”, — наголосив керівник казахстанського залізничного оператора KTZ Express Кайрат Утяпов.

Він додав, що зараз через ТМТМ із Китаю в контейнерах транзитом перевозять томатну пасту, хімікати й обладнання до Південної Європи та Туреччини, з Казахстану йде навантаження у контейнерах кольорових металів, феросплавів, сочевиці, зернових вантажів тощо.

Розвитку коридору також сприяє реалізація на маршруті великих інфраструктурних проєктів, включно з будівництвом других залізничних колій на дільниці Достик—Мойинти, контейнерного хаба в порту Актау, обвідної залізничної лінії станції Алмати.

У 2022 році обсяг вантажних перевезень по ТМТМ зріс у 2,5 разу — до 1,5 млн тонн.

Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут — транспортний коридор, що сполучає Китай, Казахстан, Азербайджан, Грузію, Туреччину, Україну, Румунію та країни Європи із використанням поромних переправ через порти Чорного та Каспійського морів. У квітні 2016 року створено Міжнародний транскаспійський транспортний консорціум, єдиний транспортний оператор маршруту.

Міжнародну асоціацію «Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут» зареєстровано 11 січня 2017 року в Казахстані. Діяльність асоціації спрямована на залучення транзитних та зовнішніх торгових вантажів, розвиток інтегрованих логістичних продуктів за маршрутом ТМТМ, створення єдиної технології перевізного процесу, сприяння зниженню адміністративних бар’єрів. «Укрзалізниця» увійшла до складу асоціації як постійний член у квітні 2018 року.

У вересні 2019 року ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) та асоціація ТМТМ підписали меморандум, спрямований на збільшення вантажопотоків у рамках Транскаспійського транспортного маршруту. Планувалося, що першим етапом роботи стане аналіз вантажопотоків, а також вивчення можливостей щодо збільшення імпорту, експорту та транзиту через морські порти України. Крім того, сторони мали намір координувати зусилля щодо запуску регулярного фідерного сполучення між портами Грузії та України.

 


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Червень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Архіви

Who's Online

19 visitors online now
0 guests, 19 bots, 0 members