Велика Британія допоможе українським портам подолати наслідки російської агресії


Морська служба Великої Британії надасть Адміністрації судноплавства України необхідну технічну допомогу для боротьби з наслідками російської військової агресії.

Як повідомила прес-служба Адміністрації судноплавства, в рамках 106-ої сесії Комітету з безпеки на морі Міжнародної морської організації її очільник Віталій Кіндратів провів зустріч з Директором морської служби Великої Британії К. Вейр. Сторони обговорили поточний стан морської безпеки в Україні.

Кіндратів повідомив колегам про наслідки агресії РФ. Він наголосив, що дії Росії становлять пряму загрозу морській безпеці та перешкоджає міжнародному комерційному судноплавству в регіонах Чорного та Азовського морів. Також значних збитків Україна зазнає через блокування суден, руйнування портів та обстріли цивільних суден і портової інфраструктури.

Зараз в Україні функціонує лише частина портів, які забезпечують діяльність «зернової ініціативи». Звісно, від цього страждає не тільки українська економіка, а і світова продовольча безпека. Ми маємо давати рішучу відсіч Росії — виключати її з міжнародних організацій, зокрема, ІМО, запроваджувати більш жорсткі санкції”, — сказав Кіндратів.

Керівник Адміністрації судноплавства подякував за підтримку України у протистоянні російській агресії та запровадження санкцій проти країни-агресора. Він відзначив важливість практичної допомоги від Великої Британії — наприклад, визнання наших дипломів на період війни, обмін досвідом з фахівцями Об’єднаного Королівства тощо.

Така співпраця є важливою в умовах подолання наслідків збройної агресії РФ. Подальший обмін професійним досвідом з фахівцями Великої Британії допоможе Україні впоратися з сьогоднішніми викликами швидше та ефективніше”, — наголосив Кіндратів.

Крім цього, сторони обговорили посилення санкційного тиску на Росію, обмеження її прав у Міжнародній морській організації (ІМО) та домовилися про спільне опрацювання цього питання в майбутньому.

В результаті переговорів сторони домовилися, що морська служба Великої Британії надасть Адміністрації судноплавства України необхідну технічну допомогу, яка буде застосована для ліквідації наслідків агресії РФ”, — поінформували у відомстві.