Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

ВІТАННЯ

image_pdfimage_print

Перший фаховий україномовний відеоблог про українську та світову логістику «ШоПочьом» відзначає черговий важливий рубіж діяльності – ось уже 20-й випуск вийшов до уваги глядачів. Цього разу його незмінний автор та ведучий, голова АМЕУ Віктор Берестенко розповідає про те, чи може український експорт врятувати економіку та що цьому заважає.

Хто винен у зменшенні обсягів експорту

З одного боку, хочеться одразу сказати, що винен лише путін та об’єктивне зменшення обсягів виробництва унаслідок проблем, спричинених війною. Та, з іншого боку — нікуди не зникає «бюрократична» війна між бізнесом та тими представниками влади, які використовують своє становище для ускладнення життя та роботи підприємців.

Цей рік міг бути для України рекордним у контексті збільшення експорту. Наприклад, у лютому його обсяги зросли на 30%. Однак війна усе змінила, зокрема:

  • майже на 60% за час війни впали відправки за кордон металургійної сировини;
  • хімічної продукції експортували менше наполовину;
  • за дев’ять місяців обсяги експорту скоротилися майже на третину порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

Експерти вважають, що цей негативний показник ще більше погіршиться. Чому ж це відбудеться, окрім причин, пов’язаних безпосередньо з війною?

Відсутність секторальних урядових програм та єдиного бачення у цій сфері ускладнює ситуацію. Зосередженість лише довкола експорту зернових та металургійної продукції не дозволяє побачити потреби інших перспективних з точки зору експорту сфер. А бюрократія, котра під час війни нікуди не зникла, створює додаткове навантаження на українські підприємства.

Підбиваючи підсумки…

Коли обсяги внутрішніх ринків зменшуються, а купівельна спроможність українців падає, саме експорт повинен стати тим порятунком для нашої економіки, який її втримає. Однак про це можна говорити лише за тих умов, якщо бізнесу не будуть встромляти палиці в колеса на його й без того нелегкому шляху.

Більше по темі дивіться у 20-му випуску відеоблогу «ШоПочьом».

 

 


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Архіви

Who's Online

10 visitors online now
0 guests, 10 bots, 0 members