В морських портах заблоковані майже 70 суден, в Маріуполі — шість


В морських портах України заблоковані майже 70 суден під іноземним прапором, в тому числі в Маріупольському порту — шість суден. Про це повідомили заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков та директор ДП «Маріупольський морський торговельний порт» Ігор Барський, передає кореспондент сайту «Порти України».

Сьогодні майже 70 суден заблоковані в портах, з яких неможливо здійснювати судноплавство. Найгірша ситуація стосовно екіпажів була в Маріуполі, тому що в інших портах екіпажі мали можливість евакуюватися наземним шляхом», — сказав Васьков на прес-конференції у п’ятницю, 6 травня.

Як розказав Барський, в Маріупольськом порту заблокованими залишилося шість суден під, деякі судна потребуть заводського ремонту, однак Азовський судноремонтний завод також практично зруйнований.

Ми збираємо всю можливу інформацію про підприємство, портовиків — відгукнулися 1660 осіб з 3 тис. У нас також є інформація про 23 загиблих працівників підприємства. Однак ми виплачуємо людям зарплату, готуємося до повернення, будуємо плани щодо відновлення підприємства. У цих питаннях нам допомагає Міністерство інфраструктури», — повідомив він.

За його словами, пошкодження та руйнування порту наразі складно оцінити, за наявною інформацією, практично всі споруди повністю або частково зруйновані.

Проте ми вважаємо, що як тільки порт буде звільнено, ми в найкоротший період зможемо відновити якусь роботу», — зазначив Барський.

За словами Васькова, збитки від руйнування інфраструктури у портах внаслідок російського військового вторгнення сягають десятків мільярдів гривень.

Раніше Барський повідомив, що на початку війни російські військові обстріляли кранове господарство, склади та деякі будівлі Маріупольського порту.