В Одеському порту продають пошкоджений російською ракетою плавдок


 

ДП «Одеський порт» виставило на аукціон плавдок №4, який має пробоїни через влучання російської ракети.

Згідно з оголошенням у системі Prozorro, плавучий док перебуває в акваторії Одеського морського порту в районі Митної площі у частково затопленому стані. Конструктивні корпусні елементи, обладнання та механізми в основному перебувають під водою.

Зазначається, що плавдок пошкоджено внаслідок ракетного обстрілу Одеської області Росією. Водолази обстежили обладнання, яке отримало пробоїни. Встановлено, що воно технічно несправне, не придатне для ремонту та його подальша експлуатація неможлива.

Акціон призначено на 9 червня 2023 року. Стартова ціна лоту — понад 15,553 млн грн, розмір гарантійного внеску — майже 1,6 млн грн.

Плавдок №4 збудували 1974 року на Іллічівському судноремонтному заводі. Він має довжину 168 метрів, ширину — 41 метрів, висоту понтона — 4,5 метра, вантажопідйомність — 15 тис. тонн.

Держстивідор «Одеський порт» (раніше — ОМТП) прийняв плавдок в експлуатацію у квітні 2007 року, разом з іншим майном Одеського судноремонтного заводу №1. У 2011 році плавдок №4 вивели з експлуатації.