Депозитний портфель АРМА збільшився за рахунок арешту російських суден


Обсяг депозитного портфеля Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) протягом останніх місяців збільшився вдвічі. Це пов’язано в тому числі з арештом російських суден.

Станом на 1 вересня депозитний портфель АРМА становив 717,4 млн грн. Проте вже 1 листопада на депозитних рахунках Нацагентства розміщено понад 1,4 млрд грн, повідомляє пресслужба АРМА.

Найбільшим джерелом поповнення рахунків АРМА останнім часом є кошти, отримані від реалізації арештованого російського майна. Так, раніше АРМА передала в управління українському підприємству 9 російських суден загальною вартістю понад 532 млн грн.

Окрім того, в жовтні правоохоронці передали до Агентства з розшуку та менеджменту активів російське та білоруське майно на суму понад 844 млн гривень. Серед вилученого  — 22 одиниці сільськогосподарської техніки, частка у статутному капіталі вагонобудівного заводу у розмірі 25%, 645 вагонів та інше майно організації, власником якого є громадянин рф.

За кошти з арештованих активів АРМА купує військові облігації й таким чином фінансує оборонні потреби держави під час війни, зазначили в Агентстві. Станом на 4 листопада Нацагентство вже придбало військові облігації на понад 450 млн грн, наразі триває підготовка до придбання цінних паперів ще понад 410 млн грн.