Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

image_pdfimage_print

 

Частка зернових вантажів в номенклатурі обробки ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» (ІЗМ МТП) з початку 2023 року зменшилася до 25% із майже 40% попереднього року. Про це повідомив директор ДП «ІЗМ МТП» Андрій Єрохін в інтерв’ю «Юг.Today».

Тобто, зараз зерновий вантажопотік не є для ДП «ІЗМ МТП» переважним, на відміну від інших дунайських портів. Чому? Справа в тому, що деякі підприємства, які спочатку перевантажували своє зерно в нашому порту, тепер використовують для перевалки власні склади та виробничі потужності. Відповідно, ми втратили частину зернового вантажопотоку”, — сказав Єрохін.

Водночас, зазначив він, держстивідор обробляє багато тарно-штучних вантажів та вантажів у біг-бегах (боксити, добрива, хімічні вантажі тощо). Через Ізмаїльський порт йде також багато імпортного гіпсу, який необхідний для будівельно-відновлювальних робіт, а також перевантажується продовольство.

На експорт, як і в попередні роки, ІЗМ МТП відвантажує залізорудну сировину, її обсяги збільшуються. Цей вантаж йде до чорноморського порту Констанца (Румунія), після чого його доставляють кінцевим споживачам — аж до Індії та Китаю.

Але якщо порівнювати обсяги залізорудної сировини із показниками 2022 року, то перевалка трохи впала. Справа в тому, що після російських обстрілів, які були особливо активними у листопаді минулого року, ми простоювали до березня-квітня”, — зазначив Єрохін.

Перевантаження котунів станом на середину травня 2022 року збільшилося до 560 тис. тонн із 306 тис. тонн на аналогічну дату попереднього року.

Разом з тим, за обсягами перевалки аглоруди ми випереджаємо графік, так би мовити. Але значний обсяг залізорудного концентрату (ЗРК) йде залізницею прямо на Галацький мелаургійний комбінат — ізмаїльський напрямок просто не справляється з такою кількістю цієї сировини. Водночас порт Ізмаїл сьогодні переробляє багато експортного та імпортного металу. Переважно ми перевантажуємо продукцію українських металургійних заводів, які продовжують свою роботу”, — додав керівник ІЗМ МТП.

Єрохін нагадав також, що станом на 17 травня держстивідор виконав піврічний план вантажоперевалки, обробивши 2,874 млн тонн вантажів. Загалом на 2023 рік для підприємства встановлено план вантажообігу в обсязі 5,303 млн тонн.

ДП «ІЗМ МТП» оперує причалами №№4-8, 12-14, 16-26 Ізмаїльського морського порту.

Держстивідор у 2022 році наполовину збільшив вантажообіг порівняно з 2021 роком — до майже 6 млн тонн.

 


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Травень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Архіви

Who's Online

27 visitors online now
0 guests, 27 bots, 0 members