Експорт агропродукції зерновим коридором збільшився на 94% минулого тижня


Упродовж 31-го тижня роботи зернового коридору, з 27 лютого по 5 березня 2023 року, через морські порти Чорноморськ, Одеса та «Південний» було експортовано 1,022 млн тонн агропромислової продукції — на 94% більше, ніж за попередній тиждень. Про це свідчать дані об’єднання «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Минулого тижня у портах Великої Одеси було завантажено 20 суден — на 6 більше порівняно з попереднім тижнем.

Таке значне зростання обумовлене низькими показниками тиждень тому. Нерівномірне завантаження свідчить про ускладнене протікання роботи «зернового коридору»”, — зазначають в УКАБ.

Найбільше протягом 31-го тижня роботи зернового коридору експортовано кукурудзи — 717 тис. тонн, або 70% експорту за цей період, пшениці — 199 тис. тонн (19,5%), соняшникової макухи — 36 тис. тонн (3,5%) та ячменю — 33 тис. тонн (3%).

Українська продукція була відправлена до країн Азії (Китай, Туреччина, Японія та інші) — 581 тис. тонн, або 57% обсягу за тиждень, Європи (Португалія, Нідерланди, Бельгія та інші) — 263 тис. тонн, або 26%, та Африки (Ємен, Кенія, Єгипет та інші) — 177 тис. тонн, або 17%.

Всього з початку роботи зернового коридору станом на 5 березня з портів Великої Одеси експортовано 23,3 млн тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.