Зерновий коридор: відвантажено 13,2 млн тонн агропродукції


В рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування морські порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 529 суден, які експортували 13,2 млн тонн агропродукції до країн Азії, Африки та Європи. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

У середу, 7 грудня, порти Великої Одеси відправили чотири судна зі 149,3 тис. тонн агропродукції для Азії та Європи. Серед них — балкер Sugar з 37,5 тис. тонн олії для Індії.

В портах під обробкою перебувають 20 суден. На них завантажують 613,2 тис. тонн української агропродукції.

Крім того, зерновим коридором у напрямку України рухаються три судна під завантаження 162,4 тис. тонн агропродукції.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.