Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

image_pdfimage_print

Через штучне блокування роботи зернового коридору російськими представниками в СКЦ кількість виходів суден із портів Великої Одеси наприкінці січня скоротилася до рекордно низького рівня. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Упродовж січня кількість виходів суден із українських портів трималася на рівні 2,7 — тобто в середньому це було по 2-3 судна на день. Це фактично вважався один із найнижчих показників за всі місяці існування «зернової ініціативи». Він зумовлений штучним блокуванням роботи зернового коридору з боку російських інспекторів. Однак за останні дні, станом на кінець січня, ситуація погіршується, і добова кількість суден впала до 2,5. Це антирекордний показник”, — вказала прес-служба.

Середній тоннаж відправок на одному судні у січні зберігся на рівні 37 тис. тонн, що є найкращим показником за час роботи зернового коридору.

Але на загальну кількість відправок у січні це позитивно не вплинуло. Так, коридором за перший місяць нового року виїхало лише 2,4 млн тонн збіжжя, тоді як у вересні та жовтні це було понад 4 млн тонн”, — наголосили у міністерстві.

Пшениці у січні відправлено 540 тис. тонн, з них до Африки — 61 тис. тонн.

Станом на 26 січня в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 675 суден із вантажем в 18,4 млн тонн агропродукції. У тому числі до Африки відправлено 2,3 млн тонн, Азії — 5,1 млн тонн, Європи — 7,5 млн тонн, Близького Сходу — 3,4 млн тонн.

З жовтня 2022 року українські порти вимушені працювати менше ніж на половину своєї потужності, а обсяги недопостачання зернових на світовий ринок оцінюються у 2-3 млн тонн щомісяця. При цьому у Босфорі в черзі на інспекцію стоять понад 100 суден. Середній час очікування — від 2 до 5 тижнів, в результаті трейдери і судновласники зазнають збитків понад $20 тис. за кожен день простою.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.

«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси, які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, які знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Архіви

Who's Online

20 visitors online now
2 guests, 18 bots, 0 members