Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

ВІТАННЯ

image_pdfimage_print

Упродовж 41-го тижня роботи зернового коридору, з 8 по 14 травня 2023 року, через морські порти Чорноморськ, Одеса та «Південний» було експортовано 550,3 тис. тонн агропромислової продукції — на 36% більше, ніж за попередній тиждень. Про це свідчать дані об’єднання «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Минулого тижня у портах Великої Одеси було завантажено 13 суден — на два судна більше, ніж попереднього тижня.

Ці судна завантажені, але вони ще не пройшли необхідну інспекцію для продовження руху далі до клієнтів та очікують на неї. Такі обсяги, на жаль, залишаються одними серед найнижчих показників цього року”, — зазначили в УКАБ.

Найбільше протягом 41-го тижня роботи зернового коридору експортовано кукурудзи — 273 тис. тонн, або 50% експорту за цей період, пшениці — 154 тис. тонн (28%) та ячменю — 62 тис. тонн (13%).

Українська продукція була відправлена до країн Азії (Китай, Бангладеш та Туреччина) —265 тис. тонн, або 48% обсягу за тиждень, Африки (Єгипет та Судан) — 158 тис. тонн, або 29, та Європи (Іспанія) — 127 тис. тонн, або 23%.

Всього з початку роботи зернового коридору станом на 14 травня з портів Великої Одеси експортовано 30,2 млн тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.

В об’єднанні зауважили, що стабільна робота зернового коридору наразі заблокована російською стороною. Так, за минулий тиждень жодне судно не пройшло інспекцію на вхід та жодне судно не зареєстроване для огляду на вхід. Крім цього, 60 суден перебувають в очікуванні огляду.

Відповідно, наразі в морських портах вантажаться лише судна, які зайшли раніше і найближчими днями вони закінчаться. росіяни практично зупинили можливість подальшого експорту української агропродукції морським шляхом”, — наголосили в УКАБ.

оловині стандартного чотиримісячного терміну дії угоди — якщо не будуть виконані її вимоги. У квітні її представники у СКЦ неодноразово створювали перешкоди для реєстрації суден у зерновій ініціативі та відмовилися працювати за планами українських портів. Це скоротило включення нових суден у зерновий коридор.

17 березня було погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини липня 2023 року. Водночас, російська сторона наполягає, що з її боку угоду продовжено лише на 60 днів.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.

«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси, які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, які знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.

ортний коридор здебільшого на Румунію.


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Червень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Архіви

Who's Online

20 visitors online now
0 guests, 20 bots, 0 members