Зерновий коридор: порти Великої Одеси обробляють 25 суден


Порти Великої Одеси в рамках зернової ініціативи обробляють 25 суден, на які буде завантажено 741 тис. тонн агропродукції. Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури.

У п’ятницю порти відправили чотири судна, на борту яких 120 тис. тонн агропродукції.

У портах Великої Одеси під обробкою 25 суден. На них завантажують 741 тис. тонн української агропродукції. Вчора порти Великої Одеси прийняли чотири судна під завантаження 148 тис. тонн агропродукції», — вказала пресслужба.

У напрямку портів рухаються сім суден під завантаження 198,2 тис. тонн агропродукції. Серед них — балкер Buzburun M, який вивезе 40 тис. тонн пшениці в Єфіопію, та балкер Gokova M, який доставить 40 тис. тонн пшениці в Ємен та Афганістан.

Загалом станом на 11 листопада в рамках зернової ініціативи морські порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 442 судна, які експортували 10,3 млн тонн агропродукції до країн Азії, Африки та Європи.

Станом на 9 листопада в рамках зернової ініціативи порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 435 суден, обсяг відвантаження агропродукції склав 10,1 млн тонн.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.