Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

image_pdfimage_print

З початку 2023 року станом на 18 січня в рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування морські порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 48 суден, які експортували 1,78 млн тонн агропродукції до країн Азії, Африки та Європи. Про це повідомила прес-служба Міністерства агрополітики та продовольства.

За даними Мінагропроду, зокрема, пшениці відправлено з початку року 326 тис. тонн, кукурудзи — 1 млн тонн.

За першу половину січня середній тоннаж відправок української агропродукції на одному судні в рамках роботи «зернової ініціативи» перевищив попередні показники. Якщо восени ця цифра варіювалася від 22 до 30 тис. тонн, то в січні вона збільшилася до 36 тис. тонн. Попри це, кількість виходів суден із українських портів у січні зменшилася до 2,7 на добу, що набагато менше того, що може Україна і потребує світ. А також це найнижчий показник від початку функціонування зернового коридору”, — зазначили в міністерстві.

Найбільша кількість була зафіксована у вересні, тоді показник відправок коливався на рівні 5,9 суден за добу.

Нинішня низька активність пояснюється поганими погодними умовами, але здебільшого затримками перевірок суден у Босфорі.

Загалом із початку роботи «зернової ініціативи» з України відбуло 659 суден із вантажем у 17,8 млн тонн. Із порту Чорноморськ було відправлено 274 суден із 6,9 млн тонн сільгосппродукції, Одеського порту — 205 суден з 4,8 млн тонн, порту «Південний» — 179 суден, на борту яких було 6 млн тонн.

Загальний тоннаж відправленої за весь період пшениці становить 5 млн тонн, кукурудзи — 8 млн тонн. Також серед лідерів сільгоспкультур за поставками є шроти — 1,3 млн тонн, олія соняшникова — 1 млн тонн та насіння ріпаку — 1 млн тонн.

Частка поставок пшениці до африканських країн сягає 1,1 млн тонн, обсяги поставок усіх агрокультур до цих країн становить 2,24 млн тонн. Всього до Африки з українських портів відбуло 92 судна.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.

«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси, які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, які знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.

 


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Архіви

Who's Online

15 visitors online now
1 guests, 14 bots, 0 members