Зерновим коридором з портів Великої Одеси пройшли понад 650 суден


З початку дії Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з морських портів Одеса, Чорноморськ та «Південний» вийшли 659 суден, які доставили агропродукцію в країни Азії, Європи та Африки. Про це повідомив директор департаменту морегосподарського комплексу, транспортної інфраструктури та зв’язку Одеської ОВА Олександр Гайдук, передає «Укрінформ».

З 1 серпня запрацювала «зернова ініціатива», і станом на сьогодні вже 659 суден із майже 18 млн тонн агропродукції вийшли з одеських портів у країни Азії, Європи, Африки тощо”, — зазначив Гайдук.

За його словами, в Одеській області розпочата реалізація масштабної реконструкції портової інфраструктури Дунайського регіону. Зокрема ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» здійснює активний розвиток проєкту «Дунайський зерновий шлях», який гарантує безпечну доставку аграрної продукції з річкового порту одразу на морське судно великого тоннажу.

Окрім того, у червні 2022 року ТОВ «Нібулон» розпочало будівництво в місті Рені дунайського зернового терміналу, який наразі обробляє 120-150 тис. тонн зернових вантажів. Після завершення будівництва, запланованого на перший квартал цього року, на європейський ринок із терміналу йтиме до 300 тис. тонн зерна на місяць.