Кабмін відновив програму оренди державного майна


Кабінет Міністрів відновив програму оренди державного майна, передбачивши пільги та знижки на час воєнного стану. Про це повідомила прес-служба Фонду держмайна.

17 травня Кабінет міністрів ухвалив розроблений Фондом держмайна та Міністерством економіки проект постанови «Деякі питання оренди державного та комунального майна у період дії воєнного стану» зі спрощеним порядком оренди. Прийнятий порядок також надає орендарям знижки до 100% та пільгові умови”, — вказала прес-служба.

За словами в.о. голови ФДМ Ольги Батової, знижки отримають орендарі на всій території України, а дія ухвали охоплює весь період з початку введення воєнного стану. Крім того, до кінця року повністю звільнено від орендної плати орендарів в місцях де ведуться бойові дії, а до 30 вересня — в тих областях, які постраждали від війни. Орендарі в областях з наявною загрозою бойових дій можуть не сплачувати за оренду до 30 травня. В усіх інших регіонах орендарі об’єктів держмайна отримують знижку 50%, а орендарі єдиних майнових комплексів сплачуватимуть на 25% менше.

У разі проведених оплат оренди від початку дії воєнного стану, сплачені кошти будуть зараховані орендарям в майбутні періоди, після завершення дії знижок.

Крім того, вводяться пільги для релокованих підприємств. Так, бізнес, що орендує майно для релокації, сплачуватиме пільгову орендну ставку (1 грн за 1 квадратний метр) протягом перших шести місяців оренди.

Кабмін також звільнив від орендної плати за держмайно українців, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану. Органи місцевого самоврядування отримали можливість додатково приймати рішення щодо звільнень та знижок за договорами оренди комунального майна.

Повідомляється, що автоматично продовжуватиметься дія договорів оренди, які завершуються у період воєнного стану. Договори оренди можуть бути достроково припинені за заявою орендаря.