Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

ВІТАННЯ

image_pdfimage_print

Кабінет міністрів ухвалив розроблену Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури постанову, яка перезавантажує систему підготовки та дипломування моряків з урахуванням міжнародних вимог та практик. Про це повідомила прес-служба МІУ.

Постанова Кабінету міністрів «Деякі питання присвоєння звань особам командного складу морських суден» впроваджує комплекс міжнародних вимог та процедур, які дозволяють морякам отримати чи підтвердити професійну кваліфікацію за спрощеним та прозорим механізмом. В основі реалізації — максимальна цифровізація процесу, що дозволяє щонайменше вдвічі скоротити час на дипломування, а також ліквідовує будь-які корупційні ризики через зведення до мінімуму впливу людського фактору”, — наголосили в МІУ.

Зазначається, що ця постанова є практичним кроком реалізації Закону України «Про внесення змін до статті 51 Кодексу торговельного мореплавства України щодо вимог до кваліфікації членів екіпажу» № 1578-IX від 29 червня 2021 року та зобов’язаннями України за її міжнародними договорами, зокрема Міжнародною конвенцією про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року і Міжнародною конвенцією про стандарти підготовки, сертифікації персоналу риболовних суден та несення вахти 1995 року.

Як уточнили в Державній службі морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства (Адміністрації судноплавства), прийняття постанови Кабінету №1499 «Деякі питання присвоєння звань особам командного складу морських суден» передбачає такі зміни:

  • Цифровізація процесів та нівелювання можливості доступу третіх осіб до єдиного Державного реєстру документів моряків. Вказане в свою чергу ліквідовує будь-які корупційні ризики через зведення до мінімуму впливу людського фактору.
  • Прийманням іспитів у моряків займатиметься спеціально створена для цього Державна кваліфікаційна комісія (ДКК). До її складу ввійдуть компетентні спеціалісти морської галузі, відомості відносно яких оприлюднюватимуться на вебсайті marad.gov.ua.
  • Заявку на отримання кваліфікаційних документів моряк може подати через Портал Дія.
  • Встановлено вичерпний перелік підстав для відмови у видачі морякам документів. Водночас передбачено можливість не тільки судового оскарження рішень ДКК, а й адміністративного: шляхом направлення скарги до відповідної Апеляційної комісії. Крім того, моряк матиме право бути присутнім під час засідання Апеляційної комісії, яка переглядатиме оскаржуване рішення ДКК.
  • Професійну компетенцію моряків перевірятимуть за допомогою визнаного у всьому світі CES-тесту замість компрометованого АСТ-тесту, який використовувався до цього.
  • Не буде застарілих звань капітана малого/далекого плавання, терміну «мале плавання» як такого, та інших термінів, які не відповідали Конвенції ПДНВ. Замість «малого плавання» тепер маємо далеке та прибережне, а також назви командного складу відповідно вимог Конвенції ПДНВ.

Ці зміни приберуть зайву ланку, яка гальмувала весь процес підготовки та дипломування моряків і викликала багато запитань. Процедура підготовки та дипломування моряків стане простою та прозорою. Вона допомагатиме морякам, а не ускладнюватиме їм життя. Внесені зміни наближають українську систему дипломування моряків до міжнародних стандартів”, — наголосили в Адміністрації судноплавства.

За даними Конференції ООН з питань торгівлі та розвитку (UNCTAD), у 2021 році Україна посідала шосте місце у світі за кількістю працюючих моряків. Це понад 4% працівників світової морської галузі. Українські моряки щороку забезпечують $3-4 млрд валютних надходжень в країну.

 


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Архіви

Who's Online

7 visitors online now
0 guests, 7 bots, 0 members