Кабмін підтримав запровадження цифрової системи управління відбудовою транспортної інфраструктури


 

Кабінет міністрів на засіданні у четвер, 17 листопада, прийняв постанову, яка дає старт експериментальному проєкту з впровадження Цифрової системи управління відбудовою транспортної інфраструктури. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Нова ІТ система дозволить відстежувати весь цикл інфраструктурного проєкта: від проєктування, проведення публічних закупівель, здійснення робіт з будівництва, реконструкції та ремонту — до введення готових об’єктів у експлуатацію. Використання принципу «всі бачать все» дасть змогу громадськості, міжнародним партнерам чітко розуміти, куди і як витрачаються кошти, спрямовані на відновлення. Впровадження Цифрового управління відбудовою сприятиме ефективному, прозорому та підзвітному розподілу коштів на інфраструктурне відновлення”, — вказала прес-служба.

У подальшому ця система може стати основою Електронної системи управління відбудовою для усіх галузей.

В МІУ нагадали також, що днями Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо репарацій Україні від Росії, яка зокрема визнає необхідність створення у співпраці з Україною міжнародного механізму відшкодування збитків та міжнародного реєстру збитків.

Спільно з партнерами працюємо над тим, щоб міжнародний реєстр збитків був інтегрований з українським реєстром пошкодженого майна, який є основою Цифрового управління відбудовою. Зокрема, вдячний уряду Великобританії за підтримку в процесі створення Системи управління відбудовою”, — заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Запуск Цифрової системи управління відбудовою транспортної інфраструктури запланований на початок 2023 року.

Наприкінці серпня МІУ презентувало Реєстр пошкодженого та знищеного майна — єдину базу даних, що містить інформацію про усю транспортну, соціальну та житлову інфраструктуру, яка постраждала внаслідок військової агресії.