Кабмін ініціював розірвання угоди з Сирією щодо торговельного судноплавства


Кабінет міністрів на засіданні у вівторок, 7 березня, схвалив проєкт закону щодо припинення дії Угоди між Україною та Сирією про торговельне судноплавство. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Схвалено проєкт Закону «Про припинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Сирійської Арабської Республіки про торговельне судноплавство”, — написав Мельничук у Telegram.

Законопроєктом передбачено припинення дії Угоди з Сирією про торговельне судноплавство, підписаної 5 червня 2003 року у Києві та ратифікованої у лютому 2004 року. Нею передбачалося забезпечення суднам обох сторін угоди вільного доступу до портів, використання портів для навантаження й розвантаження вантажів і для посадки й висадки пасажирів, здійснення звичайних комерційних операцій і користування всіма існуючими послугами для мореплавства та відсутність дискримінаційних портових зборів і податків у відповідності до тарифів для іноземних суден. Також було домовлено про спільне визнання посвідчення особи моряків.

У серпні 2022 року український суд виніс ухвалу про арешт сирійського судна Laodicea, яке 27 липня прибуло до ліванського порту Триполі з українським зерном. За даними української сторони, судно було помічене 4 липня під час завантаження у тимчасово окупованій Феодосії. Українське зерно доставляли з окупованих Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. Згідно з європейською базою даних Equasis, власником судна Laodicea є Siria Mar Shipping. І компанія, і судно потрапили під санкції США у 2015 році за їхній зв’язок із сирійським урядом президента Башара Асада.

Laodicea є одним із трьох сирійських суден, які були помічені на перевезенні краденого російськими окупантами українського зерна.