Китай запустив новий сухопутно-морський маршрут до Європи в обхід Росії


З міста Сіань (адміністративний центр провінції Шеньсі, Північно-Західний Китай) був запущений новий маршрут для вантажних поїздів Китай—Європа, який перетинає Каспійське та Чорне моря в рамках змішаних перевезень залізничним та морським транспортом.

Як повідомляє «Сіньхуа», перший поїзд за новим маршрутом, завантажений такими товарами, як спортивний інвентар, одяг та постільна білизна, вирушив зі станції Міжнародного порту Сіань 13 квітня. Він проїде через Казахстан, Азербайджан, Румунію, Угорщину, Словаччину, Чехію і дістанеться німецького міста Мангейм, подолавши відстань 11,3 тис. км.

У Китаї в цьому маршруті вбачають удосконалення нинішніх логістичних ланцюжків для китайських та міжнародних торгових підприємств.

Новий маршрут охоплює країни та регіони, через які раніше проходило мало поїздів Китай—Європа, та відкриває нові ринки міжнародної торгівлі як для китайських, так і для міжнародних підприємств”, — сказав генеральний директор Компанії з будівництва та експлуатації Сіаньського порту вільної торгівлі Юань Сяоцзюнь.

Як повідомили у сіаньській компанії міжнародної логістики «Жуйан», запуск поїздів цим новим маршрутом підвищить ефективність перевезень і дозволить підприємствам скоротити витрати на транспортування.

На сьогодні місто Сіань з країнами Європи в регулярному режимі пов’язують 16 магістральних маршрутів вантажних поїздів. Ними охоплено 45 країн та регіонів, розташованих уздовж «Поясу та шляху».