Концесіонер Херсонського порту ініціював робочу групу з повоєнного відновлення роботи


ТОВ «Херсонський порт», яке є концесіонером майнового комплексу ДП «Херсонський морський торговельний порт», ініціювало створення робочої групи за участю профільного міністерства та проєктного офісу SPILNO щодо відновлення роботи порту після закінчення військових дій. Про це повідомила прес-служба компанії.

Враховуючи накази «Про закриття морських портів» та «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», ТОВ «Херсонський порт» запрацює, коли перебування на його території знову стане безпечним, а судноплавство відновленим. Щоб до того часу вже мати розроблений і затверджений механізм відновлення діяльності, компанія ініціює створення робочої групи по цих питаннях із Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України і Проєктним офісом з розвитку державно-приватного партнерства SPILNO”, — вказала прес-служба.

Станом на зараз ситуація в Херсоні залишається важкою, місто перебуває під щоденними обстрілами російських окупаційних військ. Тож рух суден неможливий, як і проведення повноцінної інвентаризації майна та будь-якої господарської діяльності на території Херсонського порту. Крім цього, під час окупації міста на території розташування виробничих потужностей ТОВ «Херсонський порт» перебували військові формування збройних сил Росії.

Попередній обсяг збитків та руйнувань великий і продовжує зростати, проте це не змінює планів компанії в майбутньому інвестувати в порт як об’єкт концесії, так і у місцеву інфраструктуру відповідно до підписаного договору.

Попри все ми рішуче віримо в цей проєкт й успішне майбутнє героїчного Херсону. Ці відчуття залишаються незмінними з 2019 року, коли ми тільки подавали документи в рамках концесійного конкурсу. Наприкінці 2021 року, отримавши майно порту в управління, з чіткою стратегією розпочали модернізацію. Тепер з адаптованим в деталях планом хочемо повернутися до командної роботи на причалах тоді, коли це стане можливо та повністю безпечно”, — заявляє керівництво ТОВ «Херсонський порт».

ДП «Херсонський морський торговельний порт» перейшло під управління компанії-концесіонера у грудні 2021 року. Протягом двох місяців до початку повномасштабної війни компанія-концесіонер встигла розпочати закупівлю нового обладнання та впровадження сучасних стандартів разом із запрошеними в команду провідними фахівцями галузі.

На початку травня 2022 року Міністерство інфраструктури видало наказ про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон, які розташовано на окупованих Росією територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей, до відновлення над ними контролю.