Майно держстивідора «Білгород-Дністровський МТП» подорожчало більш ніж удвічі на приватизаційному аукціоні


 

На повторному аукціоні із приватизації єдиного майнового комплексу ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)» ціна активу збільшилася в 2,3 разу — до 220 млн грн. Про це повідомив начальник регіонального відділення Фонду державного майна (ФДМ) по Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський.

220 млн 100 грн — найвища пропозиція за ЄМК ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт» + ПДВ + погашення боргів”, — написав Славський у Facebook.

Згідно з даними системи Prozzoro.Продажі, в аукціоні взяли участь три потенційні інвестори. Переможцем стало ТОВ «Укрдонінвест», ціна активу піднялася до 220 000 100 грн із початкових 93,7 млн грн. Крім того, інвестор повинен погасити борги підприємства, які на сьогодні складають 109 млн грн.

Переможець аукціону має 20 робочих днів на сплату вартості лоту після дня завершення аукціону. Лише після надходження коштів до бюджету буде підписано договір купівлі-продажу.

Порт потребує дуже великих інвестицій для свого повноцінного розвитку: модернізації техніки, будівництва сучасних логістичних потужностей і звісно, днопоглиблення. Лише приватний власник зможе розпочати модернізацію, створити нові робочі місця з конкурентними зарплатами, що дасть поштовх для розвитку і міста, і бізнесу в Бессарабії та загалом в Україні”, — наголосив регіональний керівник ФДМ.

Славський нагадав, що це другий онлайн-аукціон з приватизації портів в Україні. Першим на такому аукціоні продано майновий комплекс ДП «МТП Усть-Дунайськ» за 201 млн грн + 40 млн грн ПДВ. До цього держава мала досвід лише концесії та різних форматів оренди у портах.

Перший аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП «Білгород-Дністровський МТП» зі стартовою ціною 187,574 млн грн, який був запланований на початку березня, не відбувся через відсутність заявок учасників.

Білгород-Дністровський МТП розташований на західному березі Дністровського лиману, розміщується на 59 га основної виробничої території порту та понад 5 га території портового пункту Бугаз у селищі Затока. Підприємство спеціалізується на перевантажені лісних вантажів, мінеральних добрив, залізорудних окатків, металопродукції та зернових вантажів. Захід суден здійснюється підхідним каналом морської частини Дністровсько-Царгородського гирла довжиною 1,5 км і Дністровсько-Лиманської частини — 14,5 км, глибина підхідного каналу — 3 метри (паспортна — 3,5-4,5 метра).

До складу обʼєкту також входять 9 суден, 4 тепловози, 18 портальних кранів та 56 транспортних засобів (частина транспорту надана в оренду).

У квітні ДП «Білгород-Дністровський МТП» розпочало роботу у форматі транспортно-логістичного центру до відкриття Чорного моря для судноплавства.

До повномасштабного російського вторгнення Кабінет міністрів планував приватизацію державних стивідорних компаній, які працюють у трьох малих морських портах України. Зокрема, конкурс на приватизацію ДП «Білгород-Дністровський МТП» планувалося оголосити у першому кварталі 2022 року. У травні 2021 року його майно було передане під управління ФДМ.