МВФ прогнозує зростання ВВП України


Міжнародний валютний фонд (МВФ) очікує на зростання ВВП України у 2023 році на 1% після зниження на 33% у 2022 році. Про це ідеться у повідомленні МВФ за підсумками роботи його віртуальної місії в Україні.

Очікується, що економічна активність стабілізується у 2023 році, зростання економіки складе 1% за базовим сценарієм після падіння економіки на 33% цього року”, — зазначив голова місії МВФ Гевін Грей.

Крім цього, у Фонді прогнозують, що у 2023 році показник річної інфляції в Україні триматиметься на рівні в середньому 25%.

З війною, яка триває, Україна продовжить потребувати значного зовнішнього фінансування, аби забезпечити належні ресурси для ключових функцій держави, поки підтримуватиме економічну стабільність”, — додав Грей.

Зазначається, що руйнівний соціальний та економічний вплив війни на Україну триває, що призводить до великої кількості загиблих серед цивільного населення, міграції чи внутрішнього переміщення третини населення, колосальних збитків для інфраструктури та виробничих потужностей.

За підсумками роботи віртуальної місії МВФ було погоджено угоду про моніторингову програму, яка не передбачатиме виділення фінансування, однак дозволить Україні активніше залучати кошти від інших міжнародних партнерів. Цю програму ще має погодити правління МВФ.

Досі МВФ остерігався робити прогнози для України на 2023 рік, посилаючись на надмірну невизначеність внаслідок війни.

Проект Державного бюджету на 2023 рік передбачає зростання ВВП на 3,2%, інфляцію — на рівні 28%.