МІУ прогнозує скорочення чистого прибутку АМПУ на 3% у 2022 році через війну


 Чистий прибуток ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) у 2022 році очікується на рівні 1,925 млрд грн — на 3% менше порівняно з показником, який містився у затвердженому Кабінетом міністрів у грудні фінансовому плані підприємства. Про це ідеться у проекті скоригованого фінплану АМПУ, оприлюдненому на сайті МІУ.

Внесення змін до затвердженого фінансового плану ДП «АМПУ» на 2022 рік зумовлено необхідністю надання фінансової допомоги з метою підтримки підприємств галузі в частині своєчасної виплати заробітної плати, нарахувань та податків до неї у зв’язку з суттєвим зниженням ліквідності в умовах запровадженого правового режиму воєнного стану на території України відповідно до указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64 «Про введення воєнного стану в Україні”, — ідеться в пояснювальній записці до документа.

Прогноз доходів АМПУ лишається на попередньому рівні — 7,938 млрд грн, водночас збільшено прогноз витрат — на 1%, до 6,014 млрд грн.

У тому числі в скоригований фінплан внесене збільшення «інших операційних витрат» на 23% — до 332,263 млн грн. Пояснюється, що ці додаткові витрати необхідні, аби забезпечити умови, необхідні для виконання службами капітанів морських портів покладених на них функцій.

Крім того, витрати на оплату праці збільшаться на 2% — до 2,325 млрд грн.

Загальна сума виплат до державного бюджету та цільових фондів цього року має становити 3,958 млрд грн — на 1% менше порівняно з попередньою версією фінплану.

Капітальні інвестиції передбачені в обсязі 1,96 млрд грн.

Скоригований фінплан АМПУ потребує затвердження Кабінетом міністрів.