Німецький імпортер ЗПГ зіткнувся із затримкою розгортання плавучого терміналу


Перший плавучий блок зберігання та регазифікації (FSRU), який прибув у води Німеччини, зіткнувся з місячною затримкою в запуску в балтійському порту Лубмін через нормативні перешкоди, повідомляє Enkorr.

Neptune FSRU, який є частковою власністю Hoegh LNG Partners, був зафрахтований спільним підприємством TotalEnergies і приватної компанії Deutsche ReGas для імпорту зрідженого газу в північно-східну Німеччину. Наприкінці минулого місяця плавуча установка прибула до портового терміналу острова Руген у Мукрані та повинна була здійснити 50-кілометрову подорож для остаточного введення в експлуатацію та запуску в Лубміні до 1 грудня.

Регіональні та федеральні органи влади Німеччини пришвидшили процес отримання дозволів, оскільки на постачання російського газу до Німеччини вплинула війна в Україні. 17 листопада Deutsche Regas отримав від німецького федерального енергетичного наглядового органу Bundesnetzagentur знакову відмову від регулювання, що, очевидно, відкриває шлях для операцій з імпорту ЗПГ на наступні 20 років. Однак дозволи від місцевої влади все ще очікуються, що ставить під сумнів запуск.

Представник Deutsche Regas підтвердив, що Neptune FSRU дістався Мукрана для останньої зупинки на шляху до Лубміна, але з тих пір він зіткнувся з затримкою. Дату запуску перенесено на кінець грудня, повідомили у компанії.

Введення в експлуатацію, звичайно, може відбутися лише після отримання всіх необхідних дозволів. Відповідальність за процедури погодження несуть відповідні органи”, — сказав речник Deutsche Regas.

Французька компанія TotalEnergies уклала партнерство з Deutsche ReGas у середині 2022 року, зобов’язавшись поставити, встановити та експлуатувати Neptune FSRU. Після встановлення плавучої установки партнери планували подавати 4,5 млрд кубометрів газу на рік до мережі магістральних газопроводів Німеччини. Процес отримання дозволів для порту Лубмін має охопити другий FSRU та річний імпорт газу в розмірі 13,5 млрд кубометрів.

Німеччина, яка раніше отримувала більшу частину газу через трубопроводи з Росії, активно інвестує у термінали для перевалки ЗПГ. Вона зафрахтувала п’ять FSRU, і ще дві беруть в оренду приватні компанії. Щонайменше три судна мають розпочати роботу вже цієї зими.

Італія, Франція та країни Балтії також мають плани або вивчають можливість імпортувати зріджений газ за допомогою плавучих терміналів.