Окупанти знищили транспортну інфраструктуру на понад $90 млрд — МІУ


Збитки транспортної інфраструктури через руйнування внаслідок військової агресії Росії щодо України перевищили $90 млрд. Про це заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, повідомила прес-служба МІУ.

Російські війська свідомо знищують цивільну інфраструктуру України. Сума тільки задокументованих збитків вже сягнула понад $90 млрд і з кожним днем війни цей показник зростає”, — сказав Кубраков на міжнародній Конференції «Європа Карпат» минулого тижня у польському місті Красичин, ключовою темою якої став розвиток логістики в Центральній та Східній Європі в умовах агресії Росії проти України.

За його словами, зокрема йдеться про втрату 6,3 тис. км головних залізничних колій, пошкодження 23 573 км автодоріг, пошкодження 289 автомобільних та 41 залізничного моста.

Враховуючи це, ми змушені оперативно перебудовувати нашу логістичну систему. Наразі працюємо над забезпеченням ланцюгів доставки вантажів, змінюємо напрямки торговельних потоків через блокаду українських морських портів та втрату близько 23% залізничної мережі”, — зазначив міністр.

В МІУ очікують, що європейські партнери надалі допомагатимуть в розв’язанні логістичних проблем, а також візьмуть участь у відбудові транспортної інфраструктури України.