Оновлена ДККМ видала морякам 230 документів за перший місяць роботи


Державна кваліфікаційна комісія моряків в складі Адміністрації судноплавства (ДККМ) за перший місяць роботи отримала на розгляд понад 380 заяв від моряків та підготувала і видали морякам 230 кваліфікаційних документів. Про це повідомив голова Адміністрації судноплавства Євгеній Ігнатенко.

14 лютого розпочала працювати прозора процедура дипломування моряків в Україні. Для цього ми набрали команду фахівців, а також налагодили всі процеси прийому та видачі кваліфікаційних документів моряків. 15 лютого до нас завітав перший моряк та подав заяву для підтвердження кваліфікації по стажу — на той момент в Києві вже працювала нова команда ДККМ, яка ухвалила позитивне рішення про видачу йому кваліфікаційних документів. В результаті людина змогла швидко та абсолютно прозоро отримати диплом старшого механіка з підтвердженням. Далі процес пішов — ми разом з командою Адміністрації судноплавства врегульовували всі питання, які виникали в процесі роботи Київської ДККМ, і врешті-решт запустили ДККМ в Одесі”, — написав Ігнатенко у Facebok.

За цей місяць нова ДККМ у Києві та Одесі отримала від моряків 384 заяви на розгляд, з них:

  • ухвалено 287 рішень про видачу кваліфікаційних документів;
  • 49 моряків направлені складати іспит (тест CES 6.0);
  • ухвалено 27 рішень про відмову у видачі кваліфікаційних документів;
  • 21 заява знаходиться на опрацюванні.

Також співробітники ДККМ підготували та видали морякам 230 кваліфікаційних документів:

  • 101 диплом командного складу;
  • 101 підтвердження до диплому командного складу;
  • 28 свідоцтв фахівця.

В середині лютого у Києві розпочала роботу повністю оновлена і за складом, і за функціоналом Державна кваліфікаційна комісія моряків (ДККМ) при Адміністрації судноплавства. Вона повинна замінити Інспекцію з підготовки і дипломування моряків (ІПДМ), до якої виникало багато запитань, і яка наразі перебуває на завершальній стадії ліквідації. На початку березня ДККМ почала працювати також в Одесі.

У грудні 2022 року Кабінет міністрів ухвалив розроблену Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури постанову, яка перезавантажує систему підготовки та дипломування моряків з урахуванням міжнародних вимог та практик.

За даними Конференції ООН з питань торгівлі та розвитку (UNCTAD), у 2021 році Україна посідала шосте місце у світі за кількістю працюючих моряків. Це понад 4% працівників світової морської галузі. Українські моряки щороку забезпечують $3-4 млрд валютних надходжень в країну.