Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

ВІТАННЯ

image_pdfimage_print

Європейська комісія виділить €1 млрд на збільшення пропускної спроможності «шляхів солідарності» — важливих транспортних коридорів між Україною та ЄС для українського сільськогосподарського експорту, а також для експорту та імпорту інших товарів. Про це ідеться в декларації, що оприлюднена на сайті Єврокомісії.

Із загального пакета Європейська комісія терміново виділяє €250 млн дотацій на закупівлю мобільного обладнання, щоб скоротити час очікування та покращити рух через пункти пропуску. У середньостроковій перспективі з фонду Connecting Europe Facility (CEF) Єврокомісія акумулює ще €50 млн для подальшого збільшення пропускної спроможності «шляхів солідарності».

Також Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) планує до кінця 2023 року інвестувати до €300 млн в проєкти, що відповідають цілям «шляхів солідарності». Це додатково до вже затвердженого фінансування від ЄІБ на модернізацію автомобільних та залізничних доріг.

Крім того, ЄІБ та Єврокомісія надають технічну експертизу Jaspers (Joint Assistance to Support Projects in European Regions — Загальна допомога для підтримки європейських регіональних проєктів) для підготовки транскордонних транспортних проєктів, які фінансуються в межах фонду CEF, до яких може бути залучено співфінансування ЄІБ.

Решту нададуть Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) — €300 млн у 2022-2023 роках на проєкти «шляхів солідарності». І Світовий банк — $100 млн на 2023 рік на ремонт залізничної та автодорожньої інфраструктури, пошкодженої війною.

З моменту створення у травні «шляхів солідарності» автомобільним та залізничним транспортом, а також через чорноморські та дунайські порти було експортовано понад 15 млн тонн українських сільгосптоварів, зазначають у Єврокомісії.

 


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Архіви

Who's Online

38 visitors online now
2 guests, 36 bots, 0 members