Перше українське зерно прибуло до Іспанії з порту на Балтійському морі


До іспанського порту Ла-Корунья прибуло судно з першою партією українського зерна, яку доставили новим морським маршрутом через Балтійське море, щоб уникнути заблокованих Росією українських чорноморських портів.

Як повідомила прес-служба адміністрації порту Ла-Корунья, балкер Alppila (прапор — Фінляндія) з 18 тис. тонн кукурудзи прибув до порту вранці у понеділок, 13 червня, та має бути розвантажений до вівторка.

Це перша партія українського зерна, яка досягла північно-західної Іспанії морським шляхом, використовуючи новий морський шлях, відкритий у Балтійському морі, щоб уникнути блокади російськими ВМС портів України на Чорному морі.

Це лише невелика кількість кукурудзи, але вона відновлює можливість імпортувати все, що тільки можливо, з України”, — розповів директор групи виробників кормів Agafac Бруно Біду коментарі CNN.

За його словами, регіональні виробники із групи Agafac щороку закуповували 40% усієї своєї кукурудзи з України у період із січня по червень.

У заяві Agafac йдеться, що невелику кількість кукурудзи вивезли із Західної України вантажівками до Польщі та Румунії. Партія, яка прибула до Іспанії, була завантажена на судно в польському порту Свіноуйсьце на Балтійському морі.

Україна є четвертим за величиною експортером зерна у світі. Торік країна експортувала майже 45 млн тонн зернових та зернобобових культур.