Польща пропонує свої порти для постачання пального до України


Польща допоможе Україні подолати кризу з пальним та забезпечити додаткове постачання нафтопродуктів через свої порти. Про це заявила міністр економіки України Юлія Свириденко, повідомляє урядова прес-служба.

Ми говорили про паливну кризу. Обговорили, якими мають бути транспортні шляхи. Йдеться про постачання з портів Гданськ чи Свиноуйсьце. Ми бачимо велику готовність з боку Польщі допомогти нам розв’язати цю паливну кризу”, — сказала Свириденко на польсько-українському енергетичному форумі, що відбувся у Варшаві в понеділок, 9 травня.

За її словами, зараз Польща може виступати великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тис. тонн продукції щомісячно. Натомість, за останній місяць обсяг надходжень ледве склав 60 тис. тонн.

Так, у Кабміні розраховують, що через польські порти зможуть ввозити нафтопродукти із США, регіону Амстердам—Роттердам—Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту транспортуючи його через Польщу.

“Вже маємо підтвердження від однієї з провідних польських компаній PERN SA щодо додаткових потужностей. Також, для збільшення відвантажень синхронізували графіки роботи нашої «Укрзалізниці» та польської PKP, які тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання. Тож очікуємо, що вже найближчим часом паливні ресурси доставлятимуться швидше, а на українських заправках зникнуть черги”, — запевнила Свириденко.

За словами віце-прем’єра Польщі Яцека Сасіна, Польща є майже 100% імпортером сирої нафти та значною мірою імпортером готової продукції нафтохімії.

Ми можемо бути посередником для України. Є такі прозаїчні труднощі, як різна ширина колії між Польщею та Україною. Тому потрібне ефективне перевантаження транспортом”, — зауважив польський віце-прем’єр.

Він додав, що польські компанії, зокрема державні, також готові допомогти Україні у відновленні зруйнованої війною енергетичної інфраструктури.

Раніше Україна та Польща домовилися про скасування дозволів для міжнародних перевізників, які доставляють паливо в Україну. Тепер бензовози можуть перетинати державний кордон, не витрачаючи час на проходження низки процедур. Нові правила набули чинності з 6 травня.