Посол України закликав Туреччину перекрити рух російських суден з вкраденим українським зерном


Посол України в Туреччині Василь Боднар закликав перекрити рух суховантажів із зерном, вкраденим в Україні.

Боднар наголосив, що російські окупанти вже вкрали в Україні щонайменше 400-500 тис. тонн зерна загальною вартістю понад $100 млн. Вкрадене зерно вантажать на судна в окупованому Криму, після чого ті вирушають на пошуки порту на Близькому Сході, який погодиться прийняти контрабанду.

Я закликаю відповідні органи влади вжити заходів, щоб не допустити входження цих суден у турецькі порти та проходження через турецькі протоки”, — заявив посол України у своєму дописі в Twitter.

Раніше Міністерство закордонних справ попередило країни-споживачі, що партії зерна, які продає Росія, можуть частково або повністю містити вкрадене зерно, здобуте мародерством російських військових в Україні.

В середині травня в сирійському порту Латакія був помічений балкер «Матрос Позынич», який є одним із трьох суден, що використовуються російськими окупантами для вивезення вкраденого в Україні зерна. Це судно 30 квітня вийшло із Севастополя в анексованому Росією Криму, прямуючи до порту Олександрія, але змушене було змінити курс після того, як єгипетський порт не прийняв судно після попередження української влади про те, що зерно було вкрадено.