Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

image_pdfimage_print

Сорокова позачергова сесія Ренійської міської ради надала дозвіл ТОВ «Девелопмент Рені термінал» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для передачі їх в оренду терміном на 49 років для будівництва та обслуговування об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури (розміщення мультимодального терміналу) за межами міста Рені. Як запевнив депутатів запрошений на пленарне засідання представник компанії, будівництво нового терміналу створить можливості для появи нових робочих місць та залучення інвестицій у Ренійську територіальну громаду.

Як не дивно, ні в документах виконкому міськради, ні в тексті розпорядження міського голови ТГ Ігоря Плєхова про скликання 40-ї сесії не вказано площу та місце розташування землі, на яку претендує інвестор. Лише під час обговорення мимохідь прозвучало, що йдеться про 12 гектарів на березі річки Дунай, біля колишньої прикордонної застави. Міський голова додав, що питання щодо виділення землі для ТОВ «Девелопмент Рені термінал» розглядається на прохання Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

На сесії виступив директор ТОВ «Девелопмент Рені термінал» Юрій Шепеленко, котрий докладно розповів депутатам міськради про проект. За словами Юрія Петровича, нове підприємство забезпечуватиме приймання, зберігання та відвантаження зерна на воду. Міськрада вже ознайомлена з передпроектними матеріалами, які свідчать про те, що насамперед компанія планує збудувати два причали.

«Зазначу, що земельна ділянка для нашого терміналу знаходиться у безпосередній близькості від Ренійського морського порту. Поряд із причалами ми маємо намір спорудити комплекс із приймання, зберігання та відвантаження продукції по воді, – розповів Юрій Шепеленко. – Зокрема, буде створено відповідну лабораторію, зважувальний комплекс та, власне, комплекс із розвантаження та зберігання вантажу. Все буде механізовано та автоматизовано. Тим не менш компанія планує взяти на роботу до 52 осіб, тобто ми створюємо нові робочі місця. Обсяг переробки зерна має становити близько 60 тисяч тонн на місяць. Підприємство буде здатне приймати 2 тисячі тонн зернових вантажів на добу та одночасно зберігати близько 7,7 тис. тонн. Ми сподіваємося закінчити будівництво за рік, щоб уже 2024 року почати працювати із зерном нового врожаю».

Депутат міськради Валентина Єпітроп у відповідь зауважила, що, як показує практика, портові оператори, що діють у Рені, привозять із собою своїх фахівців, тоді як місцеві безробітні нерідко «залишаються за бортом». Де гарантія, що з 52 нових робочих місць, які створить ТОВ «Девелопмент Рені термінал», хоча б більшість дістанеться місцевим жителям?

«Так склалося на ринку зерна в Україні, причому в кожному регіоні, що кожна компанія має свій штат працівників. Не лукавитиму: у цьому випадку нам також знадобляться насамперед висококваліфіковані фахівці, які вміють обслуговувати складне сучасне обладнання. Таких спеціалістів у маленьких містах, на жаль, майже немає. Тому ми просто змушені залучати людей «зі сторони», як то кажуть. Але персонал середнього та нижчого рівня цілком можна набрати з-поміж місцевих жителів. Не бачу для цього жодних перешкод. Головне – щоб люди реально хотіли працювати. Тим більше, що ми в принципі зацікавлені в економічному розвитку Ренійської громади. До речі, наша компанія здатна працювати не лише із зерновими, а й із олійними культурами, соняшниковою олією та іншими видами сільгосппродукції», – наголосив Юрій Шепеленко.

Директор компанії розповів, що свого часу (2007-2010 роки) він брав активну участь у будівництві заводу з переробки олійних культур (в основному для виробництва соняшникової та ріпакової олії) у Первомайському районі Миколаївської області. Коли будівництво тільки починалося, місцеве населення, м’яко кажучи, виражало подив: мовляв, навіщо ви прийшли до такої «дірки»? А коли завод був збудований, він швидко став містоутворюючим підприємством.

Незважаючи на оптимістичні мотиви, що прозвучали, депутат міськради Андрій Медведик нагадав, що за останні роки до Ренійської громади приходила маса «інвесторів», і всі вони обіцяли «золоті гори». Одні пропонували побудувати сміттєпереробний завод, інші – завод з переробки мазуту та пластику, треті – створити у порту Рені термінал зрідженого природного газу (ЗПГ) і т.д. (ми зі свого боку вже мовчимо про часи колишнього міського голови Рені Сергія Колевича, який всерйоз носився з ідеями «соціополісу» та будівництва на околицях міста міжнародного аеропорту). Насправді невеликі інвестиційні проекти вдалося здійснити лише в порту, але масштабніші «задуми» так і залишилися фантастикою…

До речі, колись у Рені працював такий голова тодішньої райдержадміністрації Сергій Білюк. Разом із двома явно «каламутними» експертами він урочисто презентував шаленій (вибачте за вираз) місцевій громадськості «унікальну» амбітну ініціативу – «Програму дій з розробки та реалізації стратегії сталого розвитку Ренійського району». Щоправда, вже за місяць про цю програму всі дружно забули. А потім, коли пана Білюка звільнили з посади голови РДА, його «прогресивна» програма взагалі відійшла до області місцевих міфологічних «перлин»…

Так от, депутат міськради Андрій Медведик поцікавився не лише реалістичністю проекту мультимодального терміналу, а й тим, чи не заважатиме він діяльності порту Рені з технічної, інфраструктурної та інших точок зору?

«Зрозуміло, всі подібні питання ми детально узгодили з Адміністрацією морських портів України (АМПУ). У будь-якому випадку наша компанія працюватиме в акваторії Ренійського порту та співпрацюватиме тільки з ним. Можливості працювати з іншими портами ми просто не маємо. До речі, інвестиції в проект плануються близько 8 мільйонів доларів (без ПДВ). Додам також, що наше підприємство входить до дуже великої української групи компаній «Кернел», – повідомив Юрій Шепеленко.

Нагадаємо, що проект мультимодального терміналу ТОВ «Девелопмент Рені термінал» – не єдина подібна ініціатива у Ренійській громаді. У жовтні 2022 року на ім’я міського голови Ренійської громади Ігоря Плєхова надійшов лист від ТОВ «Рені Логістик» з проханням дати дозвіл на розробку проекту землеустрою на ділянку землі в межах міста орієнтовною площею 5 гектарів для розміщення мультимодального терміналу – з подальшою передачею в оренду на 49 років. Йдеться про пустир на західній околиці міста Рені, навпроти залізничного переїзду.

Компанія планує відновити залізничну гілку європейського зразка для можливостей відправлення вантажів до країн Євросоюзу. Фірма готова інвестувати в проект близько 20 млн грн. У листі на ім’я мера сказано, що це дасть можливість відкрити ще один пункт залізничного перетину кордону, а також суттєво знизить навантаження на місцеві автодороги, які сьогодні буквально «задавлені» фурами.

Крім того, як обережно натякнув міський голова Ренійської громади Ігор Плєхов, транспортний проект на Дунаї в межах громади також хочуть реалізувати деякі «харківські хлопці». Жодних подробиць мер не повідомив, зазначивши лише, що здійснення проекту заплановано нижче по Дунаю, в районі причалу керівника ренійського рибальського підприємства «Екватор» Івана Шевченка.

«Ми зобов’язані використати всі можливості, що дозволяють перетворити Ренійську громаду на один із центрів транспортної активності на Дунаї», – заявив Ігор Плєхов.

Андрій ПОТИЛІКО

НА ФОТО: Такий вигляд має проект потужностей ТОВ «Девелопмент Рені термінал»

  1. Автор цих рядків бере інтерв’ю у Юрія Шепеленка

ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Травень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Архіви

Who's Online

14 visitors online now
0 guests, 14 bots, 0 members