Після днопоглиблення гирла Бистре порти на Дунаї приймають по 12 суден на добу — МІУ


Після відновлення паспортних глибин на українській ділянці річки Дунай і оголошеної осадки 6,5 метра Дунайські порти досягли рекордного значення в 12 суднозаходів та 90 тис. тонн на добу. Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Ліквідація природного замулення та підтримка паспортних глибин гирла — це те, що щорічно відбувалось до війни та є необхідним для подальшого розвитку суднопластва в Дунайському регіоні”, — наголосилаи в міністерстві.

На засіданні експертів Дунайської комісії з гідротехніки голова української делегації Дмитро Барінов наголосив, що в умовах гальмування росіянами інспекцій суден в рамках Чорноморської зернової ініціативи та загроз односторонньої відмови Росії від виконання угоди, Дунайський регіон залишається єдиним стабільним шляхом для експорту агропродукції з України та, як наслідок, важливим елементом забезпечення світової продовольчої безпеки.

За даними МІУ, загалом після відкриття для торговельного флоту на початку липня гирлом Бистре глибоководного суднового ходу (ГСХ) Дунай—Чорне море пройшло 840 суден, що дозволило збільшити вантажообіг українських портів на 10 млн тонн.

В середині лютого Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомило про збільшення прохідної осадки суден на ділянці від 0-го кілометра гирла Бистре річки Дунай до 77-го кілометра Кілійського гирла до 6,5 метра, а від 77-го кілометра до 116-го кілометра Кілійського гирла — до 7 метрів. Рік тому максимальна осадка становила тільки 3,9 метра.

Вихід Дунаєм до Чорного моря став ключовим для України через військове вторгнення і блокаду Росією українських портів. Гирло Бистре, яке з’єднує судноплавним каналом Кілійське гирло з Чорним морем, відкрилося для торговельного флоту на початку липня, після звільнення острова Зміїний та встановлення контролю над прибережною ділянкою акваторії у цій частині Чорного моря. Деблокада гирла Бистре суднового ходу Дунай—Чорне море заощаджує бізнесу щонайменше $500 тис.