Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

ВІТАННЯ

image_pdfimage_print

Європейська комісія затвердила співфінансування двох проектів Ризького вільного порту, які передбачають значні інвестиції в транспортну інфраструктуру порту, що сприятимуть не лише розвитку його комерційної діяльності, а й покращенню військової мобільності Латвії та її союзників, а також зміцненню національної оборони. Про це повідомила прес-служба адміністрації Ризького вільного порту (FPRA).

Проекти передбачають розширення інфраструктури причалів порту, реконструкцію та покращення під’їзних доріг, реконструкцію залізничної інфраструктури, а також придбання нового багатофункціонального судна портового флоту, оснащеного гібридним двигуном. Функціонал судна, крім портових операцій, включає транспортування військової техніки та персоналу, а також участь у рятувальних операціях.

У вересні 2022 року FPRA та її дочірнє підприємство LVR Flote підготували та подали до Європейського виконавчого агентства з клімату, інфраструктури та навколишнього середовища (CINEA) дві проектні заявки за програмою військової мобільності, яка дає можливість залучення співфінансування через процедуру відбору проектів подвійного призначення, що передбачають розвиток комерційної та військово-транспортної інфраструктури та придбання відповідного обладнання. Важливість проектів, зазначають у Ризькому порту, обґрунтовувалась їх значним впливом на комерційну діяльність порту, а також покращенням військової мобільності Латвії та її союзників та підтримкою національної оборони.

Наприкінці 2022 року було отримано підтвердження, що обидва проекти надали співфінансування у розмірі до 50% від прийнятних витрат за проектом. Підтримка була проекту, спрямованому на підвищення пропускної спроможності автомобільної та залізничної інфраструктури для орендарів на території Кундзіньсала, де розташований контейнерний термінал міжнародної холдингової компанії Hili Baltic Container terminal (BCT), та проекту LVR Flote для придбання для потреб порту нового універсального допоміжного судна з криголамною функцією.

Проект FPRA «Збільшення пропускної спроможності транспортної інфраструктури подвійного призначення шляхом модернізації інфраструктури доріг/залізниць та причалів» буде реалізовано у співпраці BCT, який не лише обробляє різні контейнерні вантажі, а й може надавати послуги логістики колісної техніки для військових цілей.

Зазначається, що загальний обсяг інвестицій у проект оцінюється в €12,51 млн і включає п’ять взаємопов’язаних і послідовних інфраструктурних ділянок, комплексна реконструкція яких дозволить значно покращити і збільшити пропускну спроможність автомобільної та залізничної транспортної інфраструктури для полегшення доступу до контейнерного терміналу.

Учасники проекту мають виконати чотири завдання (реконструкція залізничного переїзду біля воріт порту на вулиці Уріекстес, реконструкція автомобільно-залізничного мосту у південній частині Кундзіньсала, реконструкція автодороги від моста до контейнерного терміналу, а також будівництво нової сполучної дороги від контейнерного терміналу до транспортного парку що загалом буде спрямовано €8,26 млн, або 66% від загальної вартості проекту.

Одночасно BCT у співпраці з FPRA буде реалізовувати п’яте завдання – розширення причальної лінії контейнерного терміналу, будівництво додаткової ділянки та забезпечення днопоглиблювальних робіт на акваторії. Вартість реконструкції причалу та прилеглої акваторії, згідно з технічним проектом, оцінюється приблизно в €4,25 млн, або 33% від загальної суми проекту. Реалізація цієї частини проекту забезпечить можливість одночасного прийому та обробки кількох суден більшої вантажопідйомності.

Придбання нового судна за €10,79 млн заплановано на 2024 рік, і цей проект на 50% співфінансуватиметься з фондів Євросоюзу.

Реалізація проекту розпочнеться у 2023 році, а повністю він має завершитися у 2024 році.

 


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Архіви

Who's Online

7 visitors online now
1 guests, 6 bots, 0 members