

Російські війська створюють глибоко ешелоновану лінію оборони на східному березі Дніпра на окупованій Херсонщині.
Супутникові знімки Херсонщини демонструють, що російська армія продовжує створювати оборонні позиції на східному березі Дніпра в глибині окупованої території.
Активність військ помітив OSINT-фахівець Бенджамін Піттет, який детально досліджував значну територію півдня України, повідомляє Defence Express.
На опублікованих спеціалістом супутникових знімках видно створення позицій на лівому березі Дніпра в районі Херсона, і навіть на Чорному морі та на схід від Дніпра. Знайдено такі позиції:
Деякі з позицій — класичні опорні пункти, наприклад, укріплення росіян в районі Нової Каховки. На фото нижче видно дві лінії окопів і місця для техніки. Ця лінія оборони є лише передньою лінією, тому що подальші оборонні позиції будуть облаштовані в будівлях.
Також на знімках зафіксували створення ймовірних стаціонарних позиційних районів артилерійських підрозділів, як, наприклад, в районі Голої Пристані. На зображенні нижче видно одну лінію окопів і 10 позицій для, найімовірніше, артилерійських систем.
Деякі з позицій розташовані у віддалених районах, що свідчить про готовність окупантів протистояти глибинним десантним операціям. Така позиція є, наприклад, на березі Чорного моря, в Ягорлицькій затоці.
Зафіксовані супутником позиції дозволяють припустити, що російські війська наразі створюють три лінії оборони, перша з яких проходить уздовж Дніпра, друга — на глибині 5-10 км від нього, третя — на 20-25 км.
Протяжність рубежів оборони становить близько 180-200 км, що потребує значних зусиль для її створення. Проте проведення широкомасштабної операції з форсування Дніпра силами ЗСУ після ліквідації плацдарму російської армії в Херсонській області малоймовірне, через її складність і ресурсовитратність.
Головним є те, що облаштування такої лінії оборони на Херсонщині потребує створення не менш потужної лінії оборони на лінії Василівка – Пологи – Благодатне – Новотроїцьке.
Якщо на цій 200-кілометровій ділянці ведуться подібні приготування, то можна зробити припущення, що Кремль розуміє реальні можливості свого наступального потенціалу й активно «бетонує» свою оборону. Головна мета — зберегти контроль над вже окупованою територією і всіма силами зберегти приблизно на нинішніх позиціях «сухопутний коридор» до окупованого Криму.