Росіяни на Херсонщині окопуються на березі Чорного моря


Російські війська створюють глибоко ешелоновану лінію оборони на східному березі Дніпра на окупованій Херсонщині.

Супутникові знімки Херсонщини демонструють, що російська армія продовжує створювати оборонні позиції на східному березі Дніпра в глибині окупованої території.

Активність військ помітив OSINT-фахівець Бенджамін Піттет, який детально досліджував значну територію півдня України, повідомляє Defence Express.

На опублікованих спеціалістом супутникових знімках видно створення позицій на лівому березі Дніпра в районі Херсона, і навіть на Чорному морі та на схід від Дніпра. Знайдено такі позиції:

Деякі з позицій — класичні опорні пункти, наприклад, укріплення росіян в районі Нової Каховки. На фото нижче видно дві лінії окопів і місця для техніки. Ця лінія оборони є лише передньою лінією, тому що подальші оборонні позиції будуть облаштовані в будівлях.

Також на знімках зафіксували створення ймовірних стаціонарних позиційних районів артилерійських підрозділів, як, наприклад, в районі Голої Пристані. На зображенні нижче видно одну лінію окопів і 10 позицій для, найімовірніше, артилерійських систем.

Деякі з позицій розташовані у віддалених районах, що свідчить про готовність окупантів протистояти глибинним десантним операціям. Така позиція є, наприклад, на березі Чорного моря, в Ягорлицькій затоці.

Зафіксовані супутником позиції дозволяють припустити, що російські війська наразі створюють три лінії оборони, перша з яких проходить уздовж Дніпра, друга — на глибині 5-10 км від нього, третя — на 20-25 км.

Протяжність рубежів оборони становить близько 180-200 км, що потребує значних зусиль для її створення. Проте проведення широкомасштабної операції з форсування Дніпра силами ЗСУ після ліквідації плацдарму російської армії в Херсонській області малоймовірне, через її складність і ресурсовитратність.

Головним є те, що облаштування такої лінії оборони на Херсонщині потребує створення не менш потужної лінії оборони на лінії Василівка – Пологи – Благодатне – Новотроїцьке.

Якщо на цій 200-кілометровій ділянці ведуться подібні приготування, то можна зробити припущення, що Кремль розуміє реальні можливості свого наступального потенціалу й активно «бетонує» свою оборону. Головна мета — зберегти контроль над вже окупованою територією і всіма силами зберегти приблизно на нинішніх позиціях «сухопутний коридор» до окупованого Криму.