Росія має припинити використовувати продовольство як зброю — Боррель


Продовольча криза, через яку мільйони людей у всьому світі опинилися під загрозою голоду, виникла не внаслідок стихійного лиха, а стала результатом військового блокування Росією українських портів та спроб Росії перетворити продовольство на зброю. Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, передає «Укрінформ».

Наразі міжнародне співтовариство має переконатися, що практична імплементація Чорноморської зернової ініціативи буде продовжена після 19 листопада. Дуже важливо, щоб ця ініціатива, що була започаткована ООН та Туреччиною, була імплементована. Але не забуваймо, чому ця ініціатива виникла. Не тому, що трапилося природне лихо. Не внаслідок цунамі на Чорному морі, і не з причини загроз піратства. Це сталося внаслідок блокади російською армією експорту українського зерна. Вони (росіяни, — ред.) використовують голод як зброю”, — наголосив Боррель на прес-конференції у понеділок, 14 листопада, за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ.

Він зауважив, що наразі ЄС подвоює зусилля, щоб пояснити для третіх країн справжні причини продовольчої небезпеки. Сьогодні, за словами Борреля, була оприлюднена спільна заява ЄС із державним секретарем США Блінкеном та міністром закордонних справ Великої Британії Клеверлі. Три сторони вийшли із спільною заявою.

Росія не має жодних причин, жодних правових підстав для блокування продовольства, яке надходить з України на міжнародні ринки. Те, що робить Росія, є незаконним, і це впливає, перш за все, на життя людей у вразливих країнах по усьому світу. Росія має припинити перетворювати продовольство на зброю. Це потужне послання, яке Рада міністрів ЄС із закордонних справ поширила сьогодні”, — підкреслив високий представник ЄС.

Він нагадав, що завдяки «коридорам солідарності» між ЄС і Україною вдалося експортувати або сприяти експорту більше 15 млн тонн сільськогосподарських товарів у період з травня по жовтень поточного року.