Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

ВІТАННЯ

image_pdfimage_print

Через ембарго Євросоюзу на морську російську нафту та встановлене ЄС, G7 та Австралією обмеження ціни Росія щодоби втрачає приблизно €160 млн, але подальші заходи здатні примножити негативний вплив на експортні доходи. Відповідні висновки оприлюднила незалежна дослідницька організація Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA).

Падіння обсягів постачання і цін на російську нафту скоротило експортні доходи країни на €180 млн на добу. Росії вдалося повернути €20 млн на добу за рахунок збільшення експорту очищених нафтопродуктів до ЄС та решти світу, що призвело до чистого щодобового збитку €160 млн.

У грудні доходи Росії від експорту викопного палива впали на 17% до найнижчого рівня від початку повномасштабного вторгнення в Україну. Обмежувальні заходи призвели до скорочення російського експорту сирої нафти на 12% і падіння цін продажу на 23%, внаслідок чого в грудні доходи Росії від сирої нафти впали на 32%. Наприкінці грудня вони знизились ще на 5% через припинення Німеччиною імпорту трубопровідної нафти.

Росія досі заробляє приблизно €640 млн на добу від експорту викопного палива проти €1 млрд у березні-травні 2022 року. До 5 лютого заборона ЄС на імпорт очищеної нафти, поширення обмеження ціни на очищену нафту та скорочення імпорту трубопровідної нафти Польщею зменшить цифру приблизно на €120 млн на добу.

Оскільки санкції та витрати, пов’язані із вторгненням в Україну, негативно впливають на економіку Росії, вона як ніколи залежить від доходів від експорту викопного палива. Короткостроковий надприбуток, отриманий Росією через захмарні ціни на викопне паливо у 2022 році, починає вичерпуватись — частково через скорочення споживання викопного палива, спричинене високими цінами. Подальше зменшення доходів Кремля суттєво послабить здатність країни продовжувати наступ і сприятиме припиненню війни”, — зазначає CREA.

У грудні ЄС залишався найбільшим імпортером нафти з Росії, якщо враховувати трубопровідну сиру нафту та всі нафтопродукти. Втім, це має змінитися, оскільки наприкінці грудня Німеччина припинила імпорт російської трубопровідної нафти, а в лютому набуде чинності заборона ЄС на імпорт нафтопродуктів. Зараз Японія стала найбільшим імпортером ЗПГ із Росії, тоді як європейські покупці скоротили закупівлі. Найбільшими імпортерами вугілля були Китай, Південна Корея, Туреччина, Індія та Японія.

Наразі Росія заробила €3,1 млрд, транспортуючи сиру нафту на суднах, на які поширюється обмеження ціни, внаслідок чого Кремль отримав приблизно €2 млрд податкових надходжень. Ці податкові надходження можна майже повністю усунути, переглянувши та знизивши граничну ціну до рівня, що є значно ближчим до витрат на видобуток у Росії.

Зниження граничної ціни на сиру нафту до $25-35, що, тим не менш, значно перевищуватиме витрати на її видобуток і транспортування в Росії, скоротить дохід Москви від експорту нафти принаймні на €100 млн на добу.

Коаліція за обмеження ціни має потужні важелі для зниження граничної ціни — Росія не знайшла вагомої альтернативи суднам, які належать країнам G7 і/або застраховані в них, для транспортування російських нафтопродуктів, зокрема сирих, із балтійських і чорноморських портів.

У Тихоокеанському регіоні Росія продовжує використовувати танкери, застраховані у Великій Британії, для продажу нафти Китаю, хоча ринкова ціна на нафту перевищує граничну ціну. Необхідні нові заходи проти страховиків і танкерів, задіяних у цій торгівлі.

Подальші заходи, доступні ЄС і союзникам, можуть ще більше скоротити доходи Росії від експорту викопного палива — приблизно на €200 млн на добу проти рівня, прогнозованого після заборони на імпорт нафтопродуктів і обмеження ціни”, — зауважує організація.

За даними CREA, Росія від початку повномасштабного вторгнення в Україну експортувала викопних енергоресурсів на €273 млрд, у тому числі сирої нафти — на €183 млрд. Із них ЄС імпортував російських енергоресурсів на €137 млрд, у тому числі сирої нафти — на €83 млрд.

 

 


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Архіви

Who's Online

13 visitors online now
3 guests, 10 bots, 0 members