СБУ затримала диверсанта, який готував ракетний удар по Ізмаїльському порту


Контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) в результаті спецоперації в Одеській області викрила співробітника одного з розташованих на території Ізмаїльського морського порту підприємств, який після початку російського військового вторгнення виконував завдання в інтересах російських спецслужб. Про це повідомила прес-служба СБУ.

За вказівкою окупантів їхній агент збирав інформацію про розміщення підрозділів Сил оборони та об’єктів критичної інфраструктури на території міста Ізмаїл. Насамперед його цікавили локації електропідстанцій та інших міських об’єктів енергетики. Крім цього розвідував місця базування українських блокпостів. Під час прихованого спостереження вивчав їхнє фортифікаційне оснащення, наявне озброєння та кількість задіяного особового складу. Також він передавав ворогу відомості щодо специфіки захисту та особливостей діяльності місцевого порту”, — повідомили в СБУ.

Розвідувальна інформація потрібна була російським загарбникам для підготовки серії прицільних ракетних ударів по українських об’єктах. Однак, співробітники СБУ спрацювали на випередження — своєчасно викрили зловмисника, поетапно задокументували його злочинні дії і затримали на спробі передачі агресору закритих даних.

Встановлено, що російський агент мав передати розвіддані своєму куратору у вигляді електронних координат та фотоматеріалів через анонімний Телеграм-канал. Під час обшуку у затриманого виявлено мобільний телефон з доказами законспірованого листування з ворогом.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.