Світова економіка входить у тривалу фазу низького зростання — ООН


 

Перспективи стійкого відновлення світової економіки залишаються примарними, натомість її чекає довготривалий період низького зростання. Такий прогноз міститься у звіті ООН «Світова економічна ситуація та перспективи станом на середину 2023 року», презентованому у середу, 17 травня.

За даними ООН, прогнозується, що у 2023 році світова економіка зросте на 2,3%, а у 2024 році — на 2,5%. Прогноз для Сполучених Штатів складає 1,1%, а для Європейського Союзу — 0,9%. Водночас зростання ВВП в Китаї очікується на рівні 5,3% завдяки зняттю обмежень, пов’язаних з COVID-19.

Попри незначне покращення, темпи зростання все ще далекі від показників, що спостерігалися протягом останніх двадцяти років перед пандемією, коли зростання становило 3,1%. Зростання доходу на душу населення залишається дуже низьким у багатьох регіонах, що розвиваються.

Серед причин сповільнення економічного зростання ООН виділяє пандемію COVID-19, війну в Україні та вплив зміни клімату.

Прогнозується, що на світову торгівлю впливатиме геополітична напруженість, послаблення глобального попиту, а також жорстка монетарна та фіскальна політика. Прогнозований обсяг світової торгівлі товарами та послугами на 2023 рік становитиме 2,3%, що нижче показників до пандемії.

Інфляція залишається стабільно високою у багатьох країнах. Середня світова інфляція прогнозується на рівні 5,2% у 2023 році.