США розгорнуть понад 100 безпілотних суден у районі Перської затоки


Очолювана США оперативна група розгорне у 2023 році понад 100 безпілотних суден у стратегічних водах регіону Перської затоки, щоб запобігти морським загрозам. Про це заявив голова Центрального командування США (CENTCOM) Майкл Курила, передає Al Arabia.

Заява генерала Майкла Курили на щорічній конференції «Діалог у Манамі» в Бахрейні була зроблена після того, як Ізраїль та Сполучені Штати звинуватили Іран в ударі безпілотника біля берегів Оману в середині листопада, який вразив танкер, керований ізраїльською фірмою. Атака, що збіглася з посиленням напруженості у відносинах між Тегераном і Вашингтоном, стала останньою серед інцидентів у водах Перської затоки, які є ключовим маршрутом світових постачань енергоносіїв.

На цей час наступного року Task Force 59 об’єднає флот із більш ніж 100 безпілотних надводних і підводних суден, які працюють спільно, повідомляються один з одним і забезпечують поінформованість про морську сферу”, — сказав голова CENTCOM.

Task Force 59 була створена у вересні 2021 року в Бахрейні, де базується П’ятий флот ВМС США, для інтеграції безпілотних систем та штучного інтелекту в операції на Близькому Сході після серії атак безпілотників, в яких звинувачують Іран.

У той час як повітряні та підводні безпілотні судна досить добре розвинені, безпілотні надводні катери — це нова технологія, яка, на думку П’ятого флоту, потрібна для забезпечення безпеки в майбутньому.

На додаток до безпілотних кораблів, США розгортають експериментальну програму на Близькому Сході, щоб спільно з партнерами перемогти безпілотники супротивника, розповів Курила, не вдаючись до подробиць. Голова CENTCOM назвав розробку безпілотних літальних апаратів супротивника найбільшою технологічною загрозою регіональній безпеці.